Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİSLİ KADINLARDAN 8 MART MANİFESTOSU!..
MARMARİSLİ KADINLARDAN 8 MART MANİFESTOSU!..

                Bu yıl Yerel Seçimler öncesine denk gelen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde; Marmarisli Kadınlar bir manifesto yayımlayarak, Kadın Kadındır, “Çiçek Babandır!..” dediler.
                Marmaris Belediyesi Kültür Sanatevi’nde;
Eğitim - Sen, Veli- Der, Marmaris Yerel Tohum Derneği ve Akademi Garaj Marmaris’in ortaklaşa düzenlediği, resim sergisi, şiir ve müzik dinletisiyle renklendirilen etkinlikte okunan manifesto, Marmaris gündemine oturdu.

                Etkinlik Marmarisli kadın ressamlar Semiha Yalçın, Nihan Poyraz, Pelin Özbozdağ, Güneş Özbekar, Sevgi Telli, Gül Yılmaz, Fatoş Gülvardar, Sema Özbakırcı ve Nilgünbölükbaşı’na ait “Kadın ve Çiçek” konulu 52 tablonun bulunduğu sergi açılışıyla başladı.

                Eğitim Sen Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Necla Özarslan katılımcılar adına okuduğu ortak manifestoda; “Burada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir araya gelmedik. Biz emekçi kadınlarız. Emeği ve kimliği için mücadele eden emekçi kadınlar olarak, Dünya Emekçi Kadınlar Günü için buradayız.
                Bizler Marmaris’te yaşayan eğitim emekçisi kadınlar, emekçi anneler, ablalar, veliler, yaşanabilir bir dünya için üreten mücadele eden toprak emekçisi kadınlar ve rengarenk bir dünyayı omuzlayan sanatçı kadınlar olarak, bir meşale yakmak istiyoruz. Buradan büyümesini arzu ettiğimiz bir manifestonun ilk maddelerini sizlerle paylaşıyoruz.
                Bugünü birlik mücadele ve dayanışma günü olarak görüyor, bugün ve yılın her gününü emekçi kadınlar olarak iş yerlerimizde, alanlarda ve var olduğumuz her yerde sesimizi duyurmaya, avazımız çıktığı kadar eşitlik ve özgürlük demeye devam ediyoruz.
                Sözleşmeli, ücretli, güvencesiz çalışan, özlük hakları her gün gasp edilen, bununla kalmayıp erkek egemenliğindeki yönetici kadronun sürekli cinsiyetçi baskılarına uğrayan kadınlar, KHK’lerle işinden edilmiş, demokratik hakları gasp edilen emekçiler olarak gücümüzü birliğimizden aldığımıza inanıyor ve bu baskıları kız kardeşlerimizle ve tüm emekçi sınıfla kol kola girerek darmadağın edeceğimizi haykırıyoruz.
                Sokakta evde okulda fabrikada ofiste ya da tarlada, gece gündüz her yerde, her şekilde var olabilme hakkımız için namus, töre ve ahlak kavramlarını ihtiyacı olanlara iade ederek diyoruz ki: “Kadın Kadındır, Çiçek Babandır!..” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

 

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİSLİ KADINLARDAN 8 MART MANİFESTOSU!..
tarih Tarih: 11.03.2019, 11:43 okunma Okunma: 1721
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales