Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİSLİ KADINLAR KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜ
MARMARİSLİ KADINLAR KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜ

                Girginç:”Adalet Bakanlığının istatistiklerine göre; kadın cinayetleri 7 yılda yüzde 1400 arttı. Her 4 saatte bir kadın tecavüze uğruyor. Türkiye’de evliliklerin yüzde 42’sinde 10 – 16 yaş çocuklar var. Bu istatistikler bir tesadüfün sonucu olabilir mi?”
                Marmaris Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum örgütleri temsilcileri, Geleneksel 8 Mart Dünya Eekçi Kadınlar Günü Yürüyüşü’nü gerçekleştirdi. Marmaris Belediyesi önünden 19 Mayıs Gençlik Meydanı’na kadar gerçekleşen erkek destekli yürüyüşe, yaklaşık 100 kadın katıldı.

               Meydanda canlı müzik eşliğinde halayların çekildiği toplantıda söz alan Marmaris Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Arzu Girginç konuşmasında;”edenlerimizin, yaşantılarımızın tercihlerimizin hatta çocuklarımızı nasıl yetiştireceğimiz tasarrufu, namus, aile, din, gelenek, yasa adına erkeklerin kullanımına sunan egemen sistem her yıl yüzlerce kadını öldürüyor veya intihara sürüklüyor. Adalet Bakanlığının istatistiklerine göre; kadın cinayetleri 7 yılda yüzde 1400 arttı. Her 4 saatte bir kadın tecavüze uğruyor. Türkiye’de evliliklerin yüzde 42’sinde 10 – 16 yaş çocuklar var.
Biz kadınlar soruyor sorguluyoruz,” Bu istatistikler bir tesadüfün sonucu olabilir mi? Ya da bu durumu sadece ruhsal bozukluk veya eğitim eksikliği olarak açıklayabilir miyiz? Bı kadar basit değil arkadaşlar! Her geçen gün artan tahamülsüzlüğün ve şiddetin köklerinde kadınları ve erkekleri belirlediği toplumsal roller içine hapseden cinsiyetçi sistemi görüyoruz. İşte bu yzden kadınlar, Marmaris’te yaşayan biz kadınlar adaletin, eşitliğin, mücadelenin, özgürlüğün emeğin yaşamını yeniden kurmak için, mücadelemizi yükseltmek için bugün 8 Mart’ta  bir aradayız.”
dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİSLİ KADINLAR KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜ
tarih Tarih: 09.03.2016, 14:04 okunma Okunma: 982
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales