Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’İN YAZARI KARTAL’DA OKUYUCUYLA BULUŞACAK
MARMARİS’İN YAZARI KARTAL’DA OKUYUCUYLA BULUŞACAK

                  Edebiyat yolculuğuna ilk kez, geçen yıl İzmir ve Marmaris’te düzenlenen bir çok etkinlikte yer alarak çıkan; Marmaris Bülten Gazetesi Kültür Sanat Sorumlusu Yazar Emel Seçen, İstanbul Kartal Belediyesi ve Kırıntı Dergisi işbirliğiyle gerçekleştirilen; “Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor” etkinliğinde konuk olacak.
            Güncel Türk Edebiyatı’nın en önemli etkinliklerinden Kadıköy Belediyesi 7. Kitap Günleri’nde geçen yıl “Gelecek vaad eden yazar” olarak, onur konuğu olan Yazar Seçen’in, yazımını tamamladığı baskı aşamasında olan birisi “Aforizmalar”dan oluşan diğeri öykü, iki kitabı daha bulunuyor. Önceki gün (17 Ekim 2014)  Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında Gazeteci Yazar Mustafa Balbay’ın onur konuğu olduğu açılışla başlayan ve 27 Ekim’e kadar devam edecek olan “Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor” etkinliği, her gün farklı bir konuyla Türkiye’nin tanınmış ve sevilen yazarlarını İstanbullu okurlarıyla bir araya getirecek.
            Yazar Emel Seçen 25 Ekim Cumartesi günü; 10.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek, “Türkçemiz ve Dil Kirliliği” konulu etkinlikte, diğer yazarlar Fatoş Salman, Osman Şahin ve İ. Gürşen Kafkas ile birlikte konuşmacı olarak yer alacak.

            Etkinlik Programı: 20 Ekim Pazartesi “Dil ve Kimlik”  konuşmacılar Rıza Zelyut, Mustafa Köz; 21 Ekim Salı “Deprem Bilinci” konuşmacılar Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, H. Ataman Yıldırım, Hasan Taşçı, Dilruba Nuray Erenler ve Metin Kaya; 22 Ekim Çarşamba “ Cumhuriyet ve Kazanımlarımız” konuşmacılar Yrd. Doç. Dr. Orhan Çekiç, Sevilay Özyürek, Ali Rıza Gelirli, Funda Bahçeci ve Niyazi Yaşar. 23 Ekim Perşembe  “Babam Rıfat Ilgaz” konuşmacılar Hüseyin Aslan, İsmet Yalçın ve Nurullah Can. 24 Ekim Cuma “Okuma Kültürümüz” konuşmacılar; Ferhat Özen, Engin Turgut, Aslı Durak, Hasan Seçkin ve Orhan Bahtiyar. 25 Ekim Cumartesi “Türkçemiz ve Dil Kirliliği” konuşmacılar Fatoş Salman, Osman Şahin, Emel Seçen ve İ. Gürşen Kafkas. 26 Ekim Pazar  “Ormanlarımız” konuşmacılar; Ömer Lütfi Demircan, Yüksel Yazıcı, Türkay Korkmaz, İ. Gürşen Kafkas ve Metin Cengiz.

            Etkinliğin son günü olan 27 Ekim Pazartesi günü; Ahmet Ümit, İnal Aydoğdu, Hasan Taşçı, Dilruba Nuray Erenler ve Metin Kaya, “Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor” etkinliğini tamamlayacaklar. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

Yazar Emel Seçen Kimdir?  

           Malatyalı memur bir baba ve Herekeli ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak; 1970 yılına girerken, karla kaplı bir İstanbul sabahında dünyaya gözlerini açtı.

             Çocuk denecek yaşlarda; Orhan Veli Kanık, Ümit Yaşar Oğuzcan gibi usta şairlerin eserlerini okuyarak şiirle tanıştı. Merhum babasının teşviki ile 14 yaşında,  yazım hayatına adım attı. Çok sayıda şiir ve şarkı sözü denemeleri oldu.
             İstanbul’un fethi sonrası kurulmuş olan (1485), Türkiye’nin ilk Türk Okulu Davutpaşa Lisesi’nden mezun oldu. Aynı zamanda Davutpaşa Lisesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi –İşletme bölümü mezunu olup, şu anda Sosyoloji öğrenimine devam etmektedir.  Okul hayatı boyunca, İstanbul çevresi ve ilçelerinde kompozisyon ve şiir dallarında ödüller kazandı.
             Özel sektörde uzun yıllar emek verdikten sonra zaman zaman, yarım bırakmış olduğu ilk göz ağrısı edebiyata ağırlık verdi. Kayseri’de yer alan  Anadolu Şair ve Yazarlar Derneği’nin ilk kitabı olan Şiir Antolojisi’nde, şiirleri yer aldı. Kısa film senaryo denemeleri de bulunan Yazar Seçen; senaryosunu 2008 yılında yazdığı, “Yalnız Adam”  adlı kısa filmin çekimini, 2013 yılında tamamladı.
            Yazar Seçen;  2001 yılında Kadıköy Şair Yazar ve Bestekarlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Serbest Dalda Şiir Yarışmasında birincilik ödülü aldı.
       2009 yılında ilk Şiir kitabı olan
“Kırk Yaşıma Armağan”ı okuyucularıyla buluşturdu ve 2013 yılının Nisan ayında “Meşk-i Nar” isimli ilk Romanını edebiyat dünyasına sundu.
             Dopdolu bir 2013 yılı yaşayan Yazar Seçen;  Meşk - i Nar adlı kitabının tanıtımı kapsamında, ilk olarak 28 Nisan 2013’te,  18. İzmir Kitap Fuarı’nda okuyucuları ile buluştu. 3 - 5 Mayıs tarihlerinde ise Bolu Belediyesi tarafından oluşturulan Bolu Kitap Günleri’nin ardından, 19 Mayıs ‘ta,  5.Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Meşk – i Nar’ın bu hızlı yükselişi, 16 Mayıs’ta Milliyet Gazetesi Kitap ekinde yer aldı.
             Ağustos ayı içerisinde, Ege Bölgesi’nde İzmir SKY TV’ye konuk olan Yazar Seçen,  Eylül ayında Marmaris Belediyesi  Kültür ve Sanat Evi’nde  İmza günü ve Şiir dinletisinin konuğu oldu ve aynı zamanda Marmaris Bülten Gazetesi’nde, Kültür ve Sanat Sorumluluğu görevini üstlenerek,  güncel kültür sanat yazıları yazmaya başladı. Sonrasında Ege etkinliklerini İzmir Kanal 35 TV konuğu olarak tamamlayan Yazar Seçen;  9 - 10 Kasım tarihlerinde, 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda,  bu kez İstanbullu kitapseverlerle buluştu. 10 Kasım’da Ege Bölgesi’nin etkili yayın organı,  Yenigün Gazetesi’nde yayınlanan,  “Sevmekle Başlar Her şey” başlıklı Atatürk’e olan özlemi anlatan yazısı, büyük yankı uyandırdı.    
                  Yazımını tamamladığı birisi “Aforizmalar”dan oluşan, diğeri öykü ve deneme olarak üç kitabı basıma hazır bekleyen Yazar Seçen; Aralık ayında  önce “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 79. Yıldönümü” nedeniyle Kadıköy Caddebostan Sahil Lions Kulübü’nün 9 Aralık’ta düzenlediği etkinlikte konuşmacı yazar olarak konuk oldu hemen arkasından da, 12 – 15 Aralık 2013 tarihleri arasında Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen; Kadıköy Belediyesi 7. Kitap Günleri’nde “Gelecek vaad eden yazar” olarak, onur konuğu oldu ve İstanbullu kitapseverlerle buluştu.
        2014 yılı çalışmalarına yine Marmaris’ten başlayan Yazar Seçen; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Marmaris Yalı Lions Kulübü’nce düzenlenen,  “Emekçi Kadın ve Sanat - Bir Yazar Bir Ressam” etkinliğinde ,konuşmacı Yazar olarak yer aldı.” 

      Sanatın diğer bir kolu tiyatro alanında da faaliyetleri bulunan yazar, 2014 yılı Mart ayı kapsamında Larry Gelbart ve Bert Shevelove’ın yazdığı, Haldun Dormen’in Türkçe’ye çevirdiği, Taner Ertürkler yönetiminde gerçekleşen “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu” adlı oyunda, Gymnsia karakteriyle yer aldı ve  2015’te sahnelenecek olan William Shakespeare’in “ Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı eserinde rol alacak.”

 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS’İN YAZARI KARTAL’DA OKUYUCUYLA BULUŞACAK
tarih Tarih: 19.10.2014, 17:11 okunma Okunma: 1440
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales