Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’İN SUSUZ KÖYLERİNE MÜJDE!
MARMARİS’İN SUSUZ KÖYLERİNE MÜJDE!

                Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü,  yıllardır susuzluk sorunu yaşayan Bozburun Beldesi Mahallesi Selimiye Köyü mahallesinde yaptığı sondajla su buldu.  Devam eden çalışmalar bugüne kadar hiç suyu olmayan Taşlıca Köyü ve Söğüt Köyü mahalleleri için de umut oldu.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; daha önceki yıllarda Özel İdare tarafından yapılan sondaj açma çalışmalarında sonuç alınamazken, MUSKİ Genel Müdürlüğünün 2016 yılında Bozburun’da 2 Taşlıca’da 1, Söğüt’te 2 olmak üzere 5 ayrı noktada yaptığı sondaj açma çalışmasında, Bozburun ve Selimiye’de mutlu sona ulaşıldı.
                Bozburun Beldesi mahallesinde sürdürülen 2 ayrı noktadaki sondaj açma çalışmasında birinde 3 litre saniye su çıktı ancak iletkenliğinin yüksek olmasından dolayı içilebilir su durumunda olmadığı için sisteme alınmadı. diğer sondajda ise yeterli miktarda,6 litre saniye su çıktığı tespit edildi ve kullanılmak üzere sisteme alındı. Selimiye Köyü mahallesinde  yürütülen 2 ayrı noktadaki sondaj açma çalışmalarında ise birinde 2 litre saniye su tespit edilerek kullanılmak üzere sisteme alındı. Ancak açılan diğer sondaj da ise verim alınamadı.
                Sondaj çalışmalarından sonuç alınamayan ve yıllardır su sıkıntısı çeken Taşlıca, Bayır ve Söğüt Mahalleleri içinde alternatif projelerin devam ettiğine dikkat çekilen bilgide; ”Su sıkıntısı çeken Bozburun Yarımadası için Marmaris Atatürk Barajından içme suyunu nasıl taşıyabiliriz diye çalışma yürüttük. Ancak burada yaptığımız çalışmalar neticesinde sürenin çok uzun olacağını tespit ettik. Bu mahallelerimizin yıllardır çektiği bu sıkıntı artık sabredilecek gibi olmadığını bizlerde çok iyi biliyoruz. Bu yüzden daha kısa sürede bu sorunu nasıl çözebiliriz ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamında bölgeye yakın yeraltı suyu rezervinin bulunması konusunda; iller bankası ile beraber çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bölgede yeraltı suyundan istenilen kalitede ve yeterli debide su alınamaması durumunda ise deniz suyunun arıtılmasıyla(ters osmoz) bölgenin içme ve kullanma suyu sorunu kalıcı olarak çözülmesi planlanmaktadır. Bu konuda da her türlü işlemlerin çalışmaları devam etmektedir.” denildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’İN SUSUZ KÖYLERİNE MÜJDE!
tarih Tarih: 08.02.2017, 16:57 okunma Okunma: 1103
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales