Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’İN KADIN MUHTARLARI BÜYÜKŞEHİRDE
MARMARİS’İN KADIN MUHTARLARI BÜYÜKŞEHİRDE

               Muğla’nın 9 kadın muhtarından ikisi olan,Marmaris’in  Armutalan ve Siteler Mahallesi Muhtarları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.
               Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; ziyarette Marmaris’te  yardımseverliğiyle öne çıkan, “Hükümet Kadın” lakaplı Siteler Mahallesi Muhtarı Gülizar Pekpak ve Armutalan Mahallesi Muhtarı Perihan Topçu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerine ve mahallerine yaptığı hizmetler için teşekkür ettiler.  Kadın Muhtarlar her meslekte olduğu gibi kadınların yönetimde de erkekler kadar başarılı olduğunu, mahallerinde vatandaşlarından aldıkları destekle, hizmet verdiklerini söylediler.

               Muğla il genelinde 551 mahalle muhtarından 9 olan kadın muhtar sayısının ileriki yıllarda daha fazla artması gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün de; “Ülkemizde kadınlarımıza seçme seçilme hakkı, birçok Avrupa devletinden çok daha önce 5 Aralık 1934 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. Kadın, erkek eşitliğini demokrasiyle taçlandıran bu karardan sonra kadınlarımız seçme seçilme hakkına sahip oldular ve ülkemiz için alınan her kararda söz sahibi oldular.
               Muğla ilimizde 2014’de yapılan yerel seçimlerde 9 kadın muhtarımız vatandaşlarından aldığı oylar ve destekle sandıktan çıkarak mahallerinde başarıyla hizmet veriyorlar. Toplumun temel taşı, ailenin direği olan kadınlarımız, muhtarlık gibi mahallenin bütün sorunları ile ilgilenen, mahallede yaşayan herkesle uyum içinde çalışma gerektiren hizmetleri de ilçe belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yerine getiriyorlar. Ziyaretleri için Armutalan ve Siteler Mahallesi muhtarımıza teşekkür ediyorum. Sevgi ve hoşgörüyle Muğla için birlikte hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris 
__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MARMARİS’İN KADIN MUHTARLARI BÜYÜKŞEHİRDE
tarih Tarih: 09.12.2015, 21:59 okunma Okunma: 1350
Yorumlar
SAYIN KARDEŞİM ATA BEY BİZLERE SAYFANIZDA YER VERDİĞİNİZ İÇİT TEŞEKÜRLER TA AYAĞINIZA SAĞLIK ARA SIRA UĞRAYIP OFİSİMİZDE ZİYARET EDİYORSUN TEŞEKÜRLER TABİ BİZDE BÖYLE OLUNCA MUTLU OLUYORUZ AYAĞINA KALEMİNA SAĞLIK.
Tarih: 10.12.2015 - 13:00 | Gönderen: GÜLİZAR PEKPAK
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales