Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’E 120 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ
MARMARİS’E 120 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ

                Muğla’yı etkisi altına alan yoğun yağmur nedeniyle, Marmaris ilçesinde son24 saat boyunca metrekareye 120 kilogram yağış düştü. Yağış nedeniyle yaşanan su baskınlarına Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Marmaris Grup Amirliğine bağlı ekipler müdahale etti.
                MUSKİ’den verilen bilgiye göre; Marmaris’te dün gece başlayan şiddetli yağış yaşamı felç etti. Marmaris ilçesinde gün boyunca aralıksız olarak yağan yağmur, ilçenin bazı sokaklarında su baskınlarına neden oldu. Hisarönü Mahallesi Değirmen yanı Mevkii’nde bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları meydana geldi.Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen MUSKİ 4. Bölge Şube Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığı Marmaris Grup Amirliği ekipleri, ev ve iş yerlerinde hasar tespit çalışmaları yaptı. MUSKİ 4. Bölge Şube Müdürü Mustafa Acar, yağış nedeniyle mağdur olan vatandaşlarla bire bir görüştü. Ekipler yağmur esnası ve sonrasında tıkanan kanalizasyon ve su hatlarını temizledi.
                Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Marmaris ilçesinde 24 saat yağan yağmur sonucunda metrekareye 120 kilogram yağış düştü. Meteorolojik verilere göre,  Marmaris’te 1 hafta boyunca yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.
                Marmaris’te meydana gelen su baskınları hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Sevindirici olan can kaybımızın yaşanmamasıdır. Bölgede hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Önümüzdeki 1 hafta boyunca yağışların devam edeceğini öğrendik. Vatandaşlarımızın bu süre içerisinde meydana gelebilecek olan sel ve taşkınlara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum. Marmaris ilçemizde MUSKİ olarak ekiplerimizle seferber olduk. Müdahaleler sırasında çok ciddi sıkıntılar yaşamadık. Şiddetli yağış sonrasında oluşan su baskınlarına ekiplerimiz kısa süre içerisinde müdahale etti. Hızlı ve etkin müdahaleleri için hem MUSKİ hem de İtfaiye ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonrada meydana gelebilecek yağışlarda ekiplerimiz en kısa sürede müdahale etmeye devam edecektir” şeklinde konuştu. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS’E 120 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ
tarih Tarih: 24.02.2015, 19:06 okunma Okunma: 975
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales