Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS YAT LİMANINDA BİR GARİP UYGULAMA
MARMARİS YAT LİMANINDA BİR GARİP UYGULAMA

                Marmaris Belediyesi Yat Limanı, yabancı şirketlerin lüks yat satış galerisi gibi oldu. Limanda bulunan 59 tonozun hemen hemen yarısı, yabancı bir firmanın SATILIK tabelalı yatlarıyla kaplıyken, Marmarisli Cahit Yıldız ve Özer Narin’e ait yatlara sözleşme yenilenmeyerek, teknelerini limandan çıkarmaları istendi.
                İtiraz eden Yıldız ve Narin’e, Yıllık sözleşme bedeli 9.600 TL iken,sözleşme yapmaksızın,”Günlük 140 TL ödeme yaparlarsa, teknelerinin limanda kalabileceği söylendi. Sözleşme yapmak isteyerek itiraz eden Yıldız ve Narin’in bu kez teknelerinin elektrik ve suları kesilerek yaptırım uygulanmaya başlandı.
Özer Narin, yaptırımlara dayanamayarak Free Life isimli teknesini limandan çıkarmak zorunda kalırken, Cahit Yıldız konuyu yargıya taşıdığını söyleyerek, yetkililerin biran önce bu haksız uygulamaya son vermelerini istedi.

                Yıldız yaptığı açıklamada;” Bu tonozlar yapılırken, aslında amaç belediye yat limanı mendirek, ev gibi kullanılan, keyfi teknelerin barınağı olmaktan kurtulacaktı. Atılan 59 tonoz sonucu limana artık lüks tekneler bağlanabilecek, Avrupai bir konuma getirilecek, yat limanına ücretsiz hiç bir tekne bağlanamayacaktı. Ancak Marmaris Belediyesi tarafından Şubat 2012 tarihinde Marmaris Yat Limanına nitelikli turist getirmek ve deniz florasını korumak amaçlı atılan bu tonozların zaman içinde halen limanda bulunan yabancı bir firmaya peşkeş çekildiği ortaya çıktı. Siz de görüyorsunuz, 59 tonozun hemen hemen yarısında bu şirketin SATILIK /FOR SALE tabelası asılı tekneler bağlı. Liman Satılık Tekne Galerisi gibi oldu. Benim Filiz adlı teknemi, 2 yıldır sözleşme bedelini ödeyerek, yat limanında tonoza bağlıyordum. 18 Mayıs 2015 tarihinde sözleşmesi sona ermeden 2 gün önce; Liman Müdürü Metin Kaleminalı, sözleşmemin keyfi olarak, limanda yer olmadığı gerekçesi ile yenilenmeyeceğini bana sözlü olarak iletti. Nasıl oluyor da bu memleketin çocuğu olan bizler mağdur edilirken, limanın hemen hemen yarısı turizme de bir katkısı olmadan, sanki lüks Yat Galerisi gibi, yabancı bir şirkete peşkeş çekilebiliniyor?” Diye sorduğum Liman müdürü, “Sizin teknenizin sözleşmesi meclis ve başkan karar ve talimatı ile yenilenmeyecek! Sözleşmeleri bitince o yatları da limandan çıkaracağım." Dedi. Biz avukatım aracılığıyla konuyu yargıya taşıdık. Teknem hala olduğu yerde bağlı duruyor. Bu kez de aynı konumda olan Özer Narin ve benim tekneme elektrik ve su vermeyerek yaptırım uygulamaya başladılar ve Yıllık 9.600 TL ödememiz gerekirken, hem sözleşme yenilemediler hem de günlük 140._TL ücret ödersem teknemin limanda kalabileceğini söylediler. Bu nasıl bir uygulama anlayamadım. Şimdi mahkemenin vereceği kararı beklemekten başka bir şey yapamıyoruz. Yetkililere sesleniyorum, müracaatlarımızı dikkate alıp acilen ben ve benim gibi bu memleketin çocuğu olan diğer kişilerin de mağduriyetini gidersinler.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS YAT LİMANINDA BİR GARİP UYGULAMA
tarih Tarih: 14.06.2015, 09:34 okunma Okunma: 2038
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales