Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS VE KÖYLERİ BAYRAMDA DOLU
MARMARİS VE KÖYLERİ BAYRAMDA DOLU

            Geçen yıllara göre sezona bu yıl oldukça sönük başlayan Marmaris turizmi için Ramazan Bayramı, can suyu olacak.
            Ana müşteri kitlesi yerli turistler olan Marmaris kıyı köylerindeki turizm tesisleri, Ramazan ayında Yüzde 60 doluluğa ulaşırken, gelen yoğun talepler üzerine, tesislerdeki doluluğun bayramda yüzde 100’ü aşması bekleniyor.
            Muğla Vali Yardımcısı ve Marmaris Kaymakam Vekili Kamil Köten: “Hanutçuluk yapan esnaf turizme zarar verdiğini unutmamalı!”

            Ramazan Bayramı’na 17 gün kala Marmaris Turizmi’de hareketlenmeye başladı.
               Muğla Vali Yardımcısı ve Marmaris Kaymakam Vekili Kamil Köten turizmin bir türlü bitirilemeyen sorunlarından hanutçuluğa dikkat çekerek; “ Demedi demesinler. Artık hanutçulukta sıfır tolerans.İşletmelerimizi uyarıyorum.kapıcı denilen hanutçuluk yapan maaşlı çalışanlar olduğunu duyuyorum. Bir yere bel bağlayıp hanutçuluk yaptırmak için eleman almasınlar, hizmet ve ürün kalitesini yükseltmeye çalışsınlar. Dürüst esnafta, gelen turistte tiksinti uyandıran bu uygulamadan vaz geçsinler. Hanutçuluğa ısrarla devam eden esnaf Marmaris turizmine zarar verdiğini unutmamalı.
            Hanutçuluk yaptığını tespit ettiğimiz esnafla, artık sıfır toleransla mücadele edeceğiz.  İlk tespitte 3 gün, ikincisinde 15 gün, üçüncüsünde ise 30 gün kapatma cezası uyguluyoruz. Buna rağmen esnaf hanutçuluk yapmaya devam ederse bu kez işletmenin ruhsatını iptal ederek tamamıyla kapatıyoruz.” dedi.

ÖNCE SELİMİYE ŞİMDİLERDE TURGUT GÖZDE
            Marmaris’te yerli tatilcilerin ve özellikle yat turizminin gözdesi, dünyaca ünlü Selimiye Köyü,  her yıl olduğu gibi bir kez daha yüzde yüz doluluğa hazırlanıyor. 

            Selimiye Muhtarı Şenol Deniz;  tatil tercihlerini Marmaris’ten yana kullanan özellikle Balıkesir, Manisa,  İzmir, Denizli,  Aydın gibi Ege bölgesinden gelen tatilcilere teşekkür ederek; Geçen yıllarda genelde yüzde 50 dolulukla geçen Ramazan ayında bu yıl köyümüz yüzde 60 doluluğu yakaladı. Devam eden rezervasyonlarla, yaklaşık 6000 yatak kapasitesi bulunan Selimiye’nin,  Ramazan Bayramı’nda yüzde yüz doluluğu aşmasını bekliyoruz.” dedi.

            Şimdiye kadar şelalesi ile bilinen Turgut Köyü, şimdilerde plajı ve yat turizmi ile ön plana çıkmaya başladı.  Sakinliği ile özellikle Marmaris ve çevresinden gelen günü birlikçilerin de tercihi olan Turgut Plajı, genç İşletmeci Ufuk Aydoğan’ın son 5 yılda yaptığı yatırımlarla, Avrupalı yatçılarında gözdesi haline geldi. 

            Ella Beach Restaurant Yacht Club işletmecisi genç turizmci Aydoğan verdiği bilgide; Turizmde  tatilciler artık kent gürültüsünden uzak, insan yoğunluğunun daha az olduğu doğal sakin ortamları tercih ediyorlarTurgut daha önce Selimiye Köyü’nün yaşadığı gelişmeyi yaşıyor artık. Bizde bunları göz önüne alarak, küçük bir balık lokantası olarak hizmet veren işletmemizi,  son 6 yıl içindeki yatırımlarımızla  Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Rusya’dan gelen yatçılara da hizmet veren bir deniz kulübüne dönüştürdük.” dedi. (Ata SEVGİ / AjansSevgi Marmaris)

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS VE KÖYLERİ BAYRAMDA DOLU
tarih Tarih: 10.07.2014, 15:42 okunma Okunma: 2276
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales