Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS VE DATÇA’NIN BAŞKANDAN SU UMUDU
MARMARİS VE DATÇA’NIN BAŞKANDAN SU UMUDU

                Marmaris’te Taşlıca köyü başta olmak üzere, yıllardır su sıkıntısı çeken Marmaris’in eski köyleri yeni mahalleleri Bozburun, Selimiye, Bayır, Söğüt ve Datça’nın susuz mahallelerinin umudu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yerinde yaptığı denetlemelerle arttı.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün Marmaris ve Datça’da devam eden çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Gürün’e Marmaris ve Datça İlçelerinde gerçekleştirdiği incelemeler sırasında Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Erol Kutlay eşlik etti.
                Yıllardır Marmaris esnafının korkulu rüyası haline gelen ve defalarca sel baskınlarının meydana geldiği Değirmendere’deki ıslah çalışmalarını da denetleyen Başkan Gürün, çalışmaların tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesinin de en kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi. 400 metre uzunluğunda betonla kaplanan deredeki çalışmalarda son 30 metrelik kısmın kaldığı öğrenildi. İncelemeler sırasında Başkan Gürün’e MUSKİ Plan Proje Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Plan Proje Şube Müdürü Levent İnan ve Yapım Denetim Şube Müdürlüğü Sorumlusu İlyas Emre Ünlü, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Değirmendere’deki çalışmalardan memnun kalan Başkan Gürün, incelemelerini sürdürmek için Datça İlçesine geçti. Burada yol yapım ve sondaj açma çalışmalarını denetleyen Başkan Gürün bölgedeki MUSKİ binalarında da incelemelerde bulundu.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin her köşesine hizmet götürme gayesiyle çalışmalarımız devam ediyor. Tüm İlçelerde kurduğumuz birimlerimizin bulundukları bölgelerin eksikleri hakkında sundukları raporlar doğrultusunda yatırım programlarımız tek tek hayata geçiyor. Tüm daire başkanlıklarımız ve MUSKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Marmaris İlçemizdeki dere ıslahımızın yanında birçok mahallede içme suyu çalışmalarımız sürüyor. Datça’da ise şehrin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yol yapım işleri de hız kazanmış durumda.  Bunun yanı sıra su eksikliğine karşı sondaj açma çalışmalarımız da sürüyor.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS VE DATÇA’NIN BAŞKANDAN SU UMUDU
tarih Tarih: 15.11.2016, 16:20 okunma Okunma: 1639
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales