Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TURİZM SEZONUNA SALGINA GÖRE HAZIRLANIYOR
MARMARİS TURİZM SEZONUNA SALGINA GÖRE HAZIRLANIYOR

MARMARİS TURİZM SEZONUNA SALGINA GÖRE HAZIRLANIYOR
                Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bu yıl plajlarımızı pandemi tedbirlerine göre düzenliyoruz. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları önceliğimiz olacak.”
                Korona virüs önlemleri kapsamında sahilleri ziyaretçi girişine kapatılan Marmaris’te Belediye, havaların ısınmasıyla ve normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte halk plajlarında bakım onarım çalışması başlattı.
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre;  Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda plaja kum serimi yapıldı. Ayrıca tuvaletler, cankurtaran kulelerinin montajı yapılırken pandemi kurallarına uygun olarak yeni duşlar ve plajdan duşlara yürüyüş yollarının yapımına başlandı. Park Bahçeler Müdürlüğü de yürüyüş yolunda peyzaj çalışması için kolları sıvadı.

                Yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamaları doğrultusunda Haziran ayı sonrasında turizmde hareketlilik beklendiğine dikkat çekerek; ”Şu an sahillerimiz kapalı. Sahil yolunda yürümek, denize girmek yasak.  Ancak Türkiye bir normalleşme sürecine girdi. Biz de buna göre hazırlığımızı yapıyoruz. Tabi ki hiçbir şey geçen yılki gibi olmayacak. Bu yıl plajlarımızı koronavirüs tedbirlerine göre düzenliyoruz. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları önceliğimiz olacak. Bu çerçevede fiziki şartlarda bazı değişimler yapıyoruz. Yeni duşlar, plaj içinde bazı yürüyüş yolları yapıyoruz. Bakanlığın açıklamalarına göre hareket etmeye devam edeceğiz. Sezonda da pandemi kurallarına göre hareket edeceğiz. Örneğin vatandaşlar arasındaki sosyal mesafe kuralları mutlaka uygulanacak. Belediye olarak da gerek halk plajlarında gerekse işletilen yerlerde denetimlerimiz aralıksız sürecek.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

MARMARİS’TE CANLI MÜZİK Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_canli_muzik_gruplara_ozel_pop_fasil_blues_jazz/
 

MARMARİS TURİZM SEZONUNA SALGINA GÖRE HAZIRLANIYOR
tarih Tarih: 07.05.2020, 13:33 okunma Okunma: 2353
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales