Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI YAPILACAK
MARMARİS’TE ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI YAPILACAK

                Muğla Halk Sağlığı Merkezi Marmaris’te, gün boyunca ücretsiz kanser taraması yapacak.Etkinlikte ayrıca Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında vatandaşlara 10 adet bisiklet kura usulü ile hediye edilecek.
                Muğla Halk Sağlığı Merkezi ‘nden verilen bilgide; “Sağlıklı yaşam kültürü oluşturmak ve hareketli yaşamı teşvik için birçok çalışma yapan Sağlık Bakanlığı, bu kez de Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 52’incisi gerçekleştirilen Bisiklet Turu’nda bir dizi etkinlik hazırladı. Bu etkinlikler kapsamında 24 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 7.etabı Muğla ilinde gerçekleşecektir. Bisiklet turuna Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığınca iç donanımıyla son model olan kanser tarama tırları da eşlik edecektir.  Bu araçlarda dijital mamografi cihazı ile meme kanseri taramaları için mamografi çekimi, rahimağzı kanseri taraması için HPV-DNA numune alımı, kolon kanseri taraması, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında bilgilendirme hizmetleri 30 Nisan 2016 tarihinde  Muğla ili Marmaris İlçesinde etkinlik boyunca ÜCRETSİZ yapılacaktır.
       Kanser Erken Tanı, Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM) ilimizde Muğla Merkez ilçe ve Fethiye olmak üzere 2 ilçemizde hizmet vermektedir. Farkındalıkı arttırmak ve daha çok vatandaşımızın kanser taramalarından faydalanabilmesi için Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığınca 'Pembe prenses' adlı kanser tarama tırı Marmaris İlçemizde 30 Nisan 2016 tarihinde gün boyu  konuçlandırılacak olup, Rahim ağzı kanseri taraması için 30-65  yaş arası, meme kanseri taraması için 40-69 yaş arası kadınlarımıza ve 50-70 yaş arası kadın ve erkeklere kolon kanseri taraması amacı ile  ÜCRETSİZ hizmet verecektir.
     Etkinliğimizde Sağlık  Bakanlığı tarafından, Obezite ve Fiziksel Hareketsizlikle mücadele amacı ile yürütülen, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Marmaris etabında  vatandaşlara 10 adet bisiklet kura usulü ile hediye edilecek ve Etkinlikte Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü ve  Marmaris Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından kanser taramaları hakkında bilgilendirmeler yapılıp tişört ve şapka dağıtılacaktır.” denildi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’TE ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI YAPILACAK
tarih Tarih: 29.04.2016, 12:50 okunma Okunma: 1913
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales