Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE TURİZMDE BİRİNCİ BİR MATEMATİKÇİ!..
MARMARİS’TE TURİZMDE BİRİNCİ BİR MATEMATİKÇİ!..

                MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 4 bölümün mezun öğrencileri arasından okul birincisi olan, Aşçılık Programı öğrencisi Adanalı Eray Altunbüken’in, Turizm Okulu öncesinde Matematik Bölümü mezunu olan  bir öğretmen olduğu ortaya çıktı!..
                 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu; 2017/ 2018 Dönemi Mezunları için önceki gün (7 Mayıs 2018) okul salonunda mezuniyet töreni düzenledi.

                Törene Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Milli Parklar Müdürü Fikret Çatalkaya, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, okula destekleri bulunan hayırsever işadamlarından Turgut Torunoğulları, okul öğrencileri ve aileleri katıldılar.

                 Aşçılık, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu ve Turizm İşletmeciliği Otelcilik bölümlerinde 1100 öğrencinin eğitimine devam ettiği okul, bu yıl toplam 202 mezun verdi.  Aldığı 4 tam puanla Okul birincisi olarak açıklanan Aşçılık Programı öğrencisi Adanalı Eray Altunbüken’in; Turizm Okulu öncesinde Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olduğu ve halen Marmaris’te bir okulda öğretmen olarak görevine devam ettiği öğrenildi.

                Bir Çukurovalı olarak mutfağı çok sevdiğini dile getiren Altunbüken;” Malumunuz Çukurova’nın mutfağı ünlüdür. Çocukluğumdan beri aile geleneği çok sevdiğim mutfaktan aslında hiç çıkmadım. Üniversite eğitimimi Matematik bölümünde tamamladıktan sonra  ikinci branşım olarak, Aşçılık bölümünü tercih ettim ve tabii ki çocukluk aşkım olan aşçılık bölümünden, okul 1.si olarak mezun olmak, Matematikçi olmama rağmen,  benim için hesap edilemez bir mutluluk oldu.” dedi.

                 Okul Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl de mezunlara veda konuşmasında; “110 öğrenciyle başladığımız Yüksekokulumuzda bugün 1100 öğrencimiz bulunmakta. Küçücük bir kampüsle başladığımız Yüksekokulumuz, bugün Muğla’nın en büyük ve en güzel kampüs alanına sahip olmuştur. “dedi. Tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi sonrasında, geleneksel kep fırlatma töreni ve konuklara yapılan ikramlarla son buldu. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’TE TURİZMDE BİRİNCİ BİR MATEMATİKÇİ!..
tarih Tarih: 09.05.2018, 01:39 okunma Okunma: 2135
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales