Marmaris Bülten
GÜLLÜK’TE BİR GÜZEL SEVENLERE ÖZEL… MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE MUHARREM AYI BİRLİĞİ
MARMARİS’TE MUHARREM AYI BİRLİĞİ

MARMARİS’TE MUHARREM AYI BİRLİĞİ
                Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şubesi’nin Muharrem Ayı nedeniyle düzenlediği oruç yemeğinde,  Marmaris Belediyesi Başkanvekili Asım Geniş, Marmaris Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin, Kent Konseyi üyeleri ve Alevi vatandaşlar bir araya geldi.
                Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şubesi Başkanı İlyas Toprak ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte sofra duasını okuyan Alevi Dedesi Erdoğan Sezer yaptığı konuşmada; hoşgörü ve empatinin sorunlara çözüm olduğuna dikkat çekerek, “Muharrem’in 10’uncu günü bütün peygamberlerin şükrettiği, oruç tuttuğu gün. Aynı zamanda Hazreti Hüseyin’in ve yarenlerinin şehit olduğu gün. O güne kadar herkes şükretmişti. Alevi toplumu, Şah Hüseyin Kerbela’da şehit olduktan sonra dedi ki, bugüne kadar herkes şükretmişti ama bundan sonra yas-ı matem olsun. Bugüne kadar da geldi. İnsanlar birbirine karşı hoşgörülü ve toleranslı olursa, empati kurarsa, bir kuşun kanadının kopmayacağına, bir günlük ömrü olan kelebeğin dahi yaşam hakkı olduğuna inanırsa barış ve huzur içinde yaşarız. Bizim bir derdimiz yok. Sadece barış, güven ve kardeşlik içinde evrensel insan haklarıyla yaşam derdimiz var. İncinsen de incitme diyerek biz diğer inançlara ne kadar saygı gösteriyorsak, bize de saygı gösterilmesini talep ediyoruz. Bizler bir olmalı, diri olmalı, diyalog içinde olmalı ve birbirimizi anlamalıyız. Gönül Allah’ın evidir, hiç kimse birbirinin gönlünü kırmasın.” dedi.
                Marmaris Belediye Başkanvekili Asım Geniş de teşekkür konuşmasında, “Belediye Başkanımız Mehmet Oktay, resmi görüşmeler için yurtdışında olduğu için katılamadı. Sizlere de selam ve sevgilerini gönderdi. Biz birlikte güçlüyüz. Bir olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yoktur. Tuttuğunuz oruçlar kabul olsun.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’TE MUHARREM AYI BİRLİĞİ
tarih Tarih: 11.09.2019, 00:35 okunma Okunma: 1015
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales