Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE GENÇ ÇİFTÇİ DESTEĞİ BAŞLADI
MARMARİS’TE GENÇ ÇİFTÇİ DESTEĞİ BAŞLADI

                Marmaris’in turizme alternatif yeni ekonomik açılımı, tarım ve hayvancılık olacak.
               
Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2016 yılında başlatılan,”Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ uygulamasıyla, Marmaris’teki genç çiftçilere, projeleri çerçevesinde hibeleri yapıldı.
                Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin Kaya, hibe programından faydalanan genç çiftçileri yerinde ziyaret ederek, hayvanların durumu hakkında bilgi aldılar.
                Kaymakam Celalettin Yüksel uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemizden başvuran çiftçilerimizden toplam 7 adet Genç Çiftçi Projesi, gerekli kriterleri sağlayarak kabul edilmiştir. Bunlardan 4 çiftçi arıcılık, 2 çiftçi büyükbaş hayvancılık ve 1 çiftçi ise küçükbaş hayvancılık hibesi almıştır. Arıcılık hibesi ve büyükbaş hayvan projesi kabul olan genç çiftçilerimize hibeler yapılmış olup, ileriki günlerde küçükbaş hayvancılık projesi kabul edilen çiftçimize de hibesi yapılacaktır. Bu tür yaklaşımlar özellikle kırsalda yaşayan gençlerin yeni iş kurmaları yeni istihdam alanlarının açılması ve köyden kopmaması adına önemlidir. İlçemizde tarımsal konulara önem vermekteyiz. Hibe alan tüm genç çiftçilerimize hayırlı olsun, ürünlerinin bol ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.
                 Uygulanan projelerle ilgili bilgi veren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya  da açıklamasında,“Genç çiftçiler proje uygulanmaya başladıktan sonra en az 3 yıl hayvancılık faaliyetini devam ettirecekler. Proje kapsamında alınan hayvanlar bu süre içerisinde satılmayacak veya başkasına devredilemeyecek. Bu süre içerisinde her türlü sağlık kontrolleri de İlçe Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri tarafından yapılacaktır. İlçe Müdürlüğü olarak bizler Genç Çiftçilerin 2017 yılında devam edecek olan “Genç Çiftçi Projesi” hibe programına başvurmalarını istiyoruz. Bu konuda İlçe Müdürlüğümüze gelerek her türlü desteği alabileceklerdir. Hangi üretim dalında nasıl bir proje sunabilecekleri konusunda kendilerine her zaman desteğimiz devam edecektir.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’TE GENÇ ÇİFTÇİ DESTEĞİ BAŞLADI
tarih Tarih: 12.01.2017, 00:38 okunma Okunma: 1446
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales