Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE ARICILIK KURSU BAŞLADI
MARMARİS’TE ARICILIK KURSU BAŞLADI

                Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü; Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İşkurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Aktif İşgücü Piyasası Programları kapsamında, "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” ile  Arı Yetiştiriciliği Kursu başlattı.
                İlki bugün gerçekleştirilen kurs programı ile ilgili bilgi veren Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya, “İlçemiz arı yetiştiriciliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu potansiyeli doğru değerlendirmek ve arıcılarımızın doğru teknikler uygulayarak bu mesleği yapmalarını istediğimizden dolayı, Bizler de Marmaris İlçe Müdürlüğü olarak Marmaris İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yapmak suretiyle bu projeyi ilçemizde yürütmeye başladık. Genç çiftçi projesinden hibe alan ve hibe almak isteyen çiftçilere yönelik düzenlediğimiz “Arı Yetiştiriciliği Kursu” nu başlatmış bulunmaktayız.” İlçemizde düzenlenen olan Arı Yetiştiriciliği Kursu 14 - 25 Kasım tarihleri arasında, 10 iş günü (80 saat) sürecektir. Marmaris Şoförler Odası Toplantı Salonunda gerçekleşecek olan Kursumuz oldukça yoğun bir program çerçevesinde yürütülecek olup, hem teorik hem de pratik bilgiler verilecektir. İlçe Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri Mehmet Elevli ve Çağdaş Emre Şavran öğretmenlik yapacaklar. 
                Teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek eğitimlerle kursiyerlere arı ırkları, arı biyolojisi, ana arı, polen, arı sütü, arı zehri, bal üretimi, arı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri gibi konularda eğitim verilecek olup, kursiyerlerin sertifikalı birer arı yetiştiricisi olmaları sağlanacak.” dedi. 
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS’TE ARICILIK KURSU BAŞLADI
tarih Tarih: 16.11.2016, 00:48 okunma Okunma: 1289
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales