Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS PLAJLARINDAN DOLGU İSKELELER KALDIRILMALI
MARMARİS PLAJLARINDAN DOLGU İSKELELER KALDIRILMALI

            Marmaris Çevrecileri Derneği (MÇD) Başkanı Ahmet Kutengin; İçmeler bölgesindeki plajdaki beton dolgu iskelelerin doğal sirkülasyonu engellediğini söyleyerek, kaldırılmasını istedi.
           MÇD Başkanı Kutengin yazılı yaptığı açıklamada;” Marmaris Çevrecileri Derneği olarak, çevre çalışmalarımızı kurumlara destek amaçlı gerçekleştirmekteyiz. Çevre olumsuzluklarını yönetimlere bildirerek, tahribatlardan haberdar olmalarını sağlamak amacını taşımaktayız.       Bugüne kadar aldığımız sonuç  tartışılır olmasına rağmen, bu çalışma prensibimizi devam ettireceğiz.

                     
Gerek plaj önlerinde gerekse koylarımızın dip temizliği yaptığımız esnasında oteller ve restoranlar bölgesinde plajlara dökülen kumların sezon sonu denize sürüklendiği körfezin doğal sirkülasyonu ile tekrar geri dönüşüm ile dere ve azmakları tıkadığı görülmüştür. Zaten Erezyon nedeni tahribata neden olan Marmaris ek bir çevre tahribatına maruz kalmaktadır. Körfezimizin İçmeler bölgesi kırmızı kum özelliği olan sahil şeridine sahiptir. Sahil şeridine kum yüklemeleri yanında altı dolgu olan ve sirkülasyonu önleyen beton iskeleler de ayrı bir çevre olumsuzluğu yaratmaktadır. Daha evvel de olduğu gibi şu sıralar sahil şeridinde imar düzeltmeleri yapan belediyemize de durumu bildirdik umarız bu doğal yapıyı bozan dolgu iskelelerin kaldırılmasında yardımcı olurlar. '' dedi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS PLAJLARINDAN DOLGU İSKELELER KALDIRILMALI
tarih Tarih: 01.02.2015, 20:40 okunma Okunma: 954
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales