Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS PAZARYERLERİNE MASKESİZ GİRMEK YASAK
MARMARİS PAZARYERLERİNE MASKESİZ GİRMEK YASAK

MARMARİS PAZARYERLERİNE MASKESİZ GİRMEK YASAK
                Marmaris Belediyesi Zabıta Ekipleri; pazaryerlerine alışverişe gelen vatandaşları maskesiz içeri almıyor, maskesi olmayanlara maske vererek girişini sağlıyor.
                Marmaris Belediyesi Koronavirüs Salgınına karşı aldığı önlemleri artırdı. Daha öncesinde poşetli ürün uygulamasına geçilen Marmaris Pazaryerlerinde şimdi de maskesiz giriş yasaklandı.
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre; “Belediye ekipleri denetiminde devam eden uygulamalarda salgınının yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek amacıyla sebze ve meyvelerin poşetlenerek satılması devam ederken, buna ilaveten tezgah aralarının en az 3 metre olması ve pazaryerine tek giriş çıkış yeri uygulaması başlatıldı. Alışverişe gelen vatandaşlar maskesiz içeri alınmazken, maskesi olmayan vatandaşlara da, maske dağıtımı yapıldı.

               
Pazaryerlerini denetleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay pazaryerleri ve marketlere maskesiz girmenin yasak olduğunu hatırlatarak, “Biz de belediye olarak imkanlarımız elverdiğince maske temin edemeyen vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz. Bunun yanı sıra pazarlarımızdaki önlemleri en üst seviyeye çıkardık. Vatandaşlarımızdan da bu kurallara uymasını bekliyoruz” dedi.
                Maske ve eldivenlerin yerlere atıldığına yönde şikayetler aldıklarına dikkat çeken Başkan Oktay, “Tüm diğer çöpler gibi maske ve eldivenlerin de hiçbir biçimde yere atılmaması gerekiyor. Ancak bu salgın döneminde maske ve eldivenlerin daha özenli kullanılması ve kesinlikle çöp kutularına atılması lazım. Bunun için pazar çıkışlarına çöp kutuları yerleştirdik. Vatandaşlarımızın da bu özeni göstereceğine eminiz” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

MARMARİS’TE CANLI MÜZİK Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_canli_muzik_gruplara_ozel_pop_fasil_blues_jazz/

MARMARİS PAZARYERLERİNE MASKESİZ GİRMEK YASAK
tarih Tarih: 10.04.2020, 09:10 okunma Okunma: 5697
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales