Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS ORMAN İŞLETME YANGINA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDECEK
MARMARİS ORMAN İŞLETME YANGINA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDECEK

            Bünyesinde Datça ilçesini de bulunduran Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü; dağlık ve ormanlık alanlarda yaptırdığı beton su toplama çukurlarıyla, denize uzak mevkilerde, yangınla mücadele gücünü arttırdı.

            Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek konu ile ilgili verdiği bilgide; “Datça’ da Tekesuyu ve Sındı Mevkii’nde, Marmaris’te Asparan, Çetibeli ve Belensazak mevkilerinde, her biri 600 Ton kapasiteli toplam 5 adet beton su toplama çukurunun yapımını tamamladık. Özellikle denize uzak yerlerde çıkacak orman yangınlarında,  bu 3000 tonluk su kapasitemiz, yangına yapacağımız müdahaleyi oldukça hızlandıracak.

               Teknik olarak baktığımızda; bir yangın helikopteri tek seferde 2.5 ton su taşıyabiliyor.  Bu da su çukurlarımızdaki 3000 Ton’luk su kapatisesiyle 1200 su atımı bir yangın söndürme çalışmasını karşılar. Olası bir yangında en önemlisi;  yangına ilk müdahaleden önce, ilk ihbar çok önemli. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olurlarsa, orman yangınlarında söndürme başarı oranımız daha da artar.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS ORMAN İŞLETME YANGINA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDECEK
tarih Tarih: 20.10.2014, 18:25 okunma Okunma: 1534
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales