Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS MANZARALI ÇÖP DAĞI ŞAŞIRTTI
MARMARİS MANZARALI ÇÖP DAĞI ŞAŞIRTTI

MARMARİS MANZARALI ÇÖP DAĞI ŞAŞIRTTI
                Atılan çöpler arasında bu kez yatak ve koltuk da var!

                Marmaris’in Datça yönü çıkışında bulunan; eşsiz manzaraları ile hem turistlerin hem de ilçe sakinlerinin sık gittikleri seyir tepelerine atılan çöpler, temizlik yapan görevlileri dahi hayrete düşürüyor!..
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre; Turizm sezonunun yoğunlaşmasıyla, daha da yoğun bir çalışma temposu içine giren Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, ilçe merkezini olduğu kadar ormanlık alanları da temizliyor. Bu kapsamda seyir tepelerinde rutin olarak yapılan çalışmalara dün de devam edildi. Marmaris ve Armutalan seyir tepelerini ziyaret edenlerin ormanlık alana attığı çöpleri toplayan temizlik işçileri, cam, plastik gibi atıkların yanı sıra buralardan koltuk ve sünger yatak da çıkardı.
HALATLA AŞAĞI İNDİLER
                Sabahın erken saatlerinden itibaren seyir tepelerinde temizliğe başlayan temizlik personeli etrafa atılmış cam şişe, plastik, poşet, kağıt mendil, sigara izmariti gibi çöpleri topladı. Bazı çalışanlar da güvenlik önlemlerini alarak bellerine bağladıkları halatlarla aşağı inip orman içini temizledi. Dik eğimli sahalarda 40 derece sıcaklık altında çalışan işçiler, yaklaşık bir kamyon dolusu atık topladı. Terk edilmiş koltuk ve yataklar ise temizliğin bonusu oldu!
ASIL ÇÖZÜM TEMİZLEMEK DEĞİL KİRLETMEMEK

                Seyir tepelerinin turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerden olduğunu söyleyen Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, bir kez daha duyarlılık çağrısında bulunarak; “10 günlük düzenli aralıklarla seyir tepelerinde temizlik çalışması yapıyoruz. Maalesef kirlenme hızına yetişemiyoruz. Biz hiçbir zaman temizlemekten gocunmayız, o bizim işimiz. Ama çevreyi çöp atarak kirletmemek de vatandaşımızın görevi olmalı. Çünkü sadece temizlemekle bu sorun çözülemez, kirletmemekle de ilgili bir çözüm bulmalıyız.” dedi.
GÖRÜLEMEYEN ÇÖPLERİN SAÇTIĞI TEHLİKELER
               
Zift  sözlerini,“Vatandaşlarımızın marketten alıp burada tükettikleri yiyecek ve içeceklerin ambalajlarının çöp biçiminde yığın olduğu bir durumla karşı karşıyayız. Yol kenarı ve ormanın içi cam şişe, plastik ürünler, sigara izmariti, plastik poşet ve şişe, kağıt mendil gibi çöplerle dolu oluyor. Görebildiklerimizi topluyoruz. Göremediklerimiz ise daha büyük tehlike arz ediyor. Kırık camlar yabani hayvanların ayaklarını kesiyor, sinen yemek kokusu yüzünden ağız silinen ıslak mendilleri yutan hayvanlar oluyor. Sahillerdeki pislikler deniz canlılarını tehdit ediyor. Temiz tutmak bizim elimizde. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bir kez daha vatandaşlarımızdan duyarlılık beklediğimizi dile getiriyorum. Marketlerden burada tüketmek için yiyecek aldıkları poşetleri, çöplerini içine koyup çöp kutusuna atmak için kullansınlar” şeklinde tamamladı. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS MANZARALI ÇÖP DAĞI ŞAŞIRTTI
tarih Tarih: 02.08.2019, 23:30 okunma Okunma: 106
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales