Marmaris Bülten
MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS KADINLARI: “SİZİ DOĞURAN BİZ, BİZİ ÖLDÜREN SİZ!”
MARMARİS KADINLARI: “SİZİ DOĞURAN BİZ, BİZİ ÖLDÜREN SİZ!”

MARMARİS KADINLARI: “SİZİ DOĞURAN BİZ, BİZİ ÖLDÜREN SİZ!”
               
Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi, Muğla’da  Pınar Gültekin’in öldürülmesi ile ilgili Atatürk Meydanında bir protesto açıklaması yaptı.
          Çeşitli tepki sloganlarının olduğu
buluşmada, “Sizi Doğuran Biz, Bizi Öldüren Siz” yazılı döviz, dikkatlerden kaçmadı.
                 
CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ve yönetim kurulu üyelerinin de katılarak destek verdiği, Marmaris sakinleri ve kadın tatilcilerin ilgi gösterdiği açıklamada konuşmacı Nimet Atbin; cinayetlerin özünde erkek şiddetinin olduğuna dikkat çekerek; “Bir güne daha kadına yönelik şiddetin görünür yüzüyle başladık. Pınar Gültekin'in yaşam hakkı, dövülerek, işkence edilerek, boğularak yakılarak elinden alındı! Pınar'ın yardım çığlığını duyamadık fakat katilin soluğunu ensemizde hissediyoruz. Zeynep Şenpınar'ın çığlığını da duymamıştık. Güleda Cankelin de, Sibel'in, Hatice'nin, Gülşah'ın, Gamze'nin, Nadira'nın, Melahat'in Gülseren'in, Nazlıcan'ın, Sebahat'ın, Hülya'nın, Figen'in, Tuğçe'nin, Kadriye'nin, Şule'nin, Türkan'ın, Gönül'ün, Birgül'ün, Anna'nın... Hiçbirinin seslerini duymadık!

                Bugün, bu meydanda erkek şiddetine kurban verdiğimiz kadın arkadaşlarımızın çığlığı olmak için toplandık!
                Öldürülüyoruz! Tecavüze uğruyor, şiddete, işkenceye maruz kalıyoruz! Evet zanlılar yakalanıyor fakat yetersiz, caydırıcı olmayan cezalar yüzünden kadınlar öldürülmeye devam ediyor. Giydiğimiz, giymediğimiz, evet dediğimiz, hayır dediğimiz, seviştiğimiz, sevişmediğimiz, sustuğumuz, konuştuğumuz, güldüğümüz için öldürülüyoruz! Tüm bunlar mahkemede hafifletici unsur sayılıyor. Biz kadınlar hayatta kalmak için nasıl mücadele veriyoruz, farkında mısınız?.. Alkol aldıysak tecavüze rızamız olduğu hükmüne varılıyor! Cep telefonu ile çok konuşmamız bile katlimize ferman olabiliyor. Ve bu nedenler de tahrik, ağır tahrik sayılıyor!
                Bugün buradan söz veriyoruz ki, Toplumda yer etmiş erkek egemen bakış açısıyla mücadelemiz devam edecek!  Bu mücadeleyi toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayana kadar devam ettireceğiz!  Bugün bir kadın daha öldürülmüşken, her birinizi İstanbul Sözleşmesi'ni  korumak ve uygulamak üzere sorumluluk almaya çağırıyoruz! Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetle çok yönlü mücadele amacıyla hazırlanan sözleşmeden çıkılmasını önlemeli, sözleşmenin uygulanmasını sağlamalıyız ki kadınları çocukları ve LGBT’i bireylerin yaşam hakkını savunalım.
Ne tek başına, ne tek yönlü: Örgütlü, bütünlüklü!.. Yaşasın kadının insan hakları!” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)

www.marmarisbulten.com/Haber/dis_hekimi_kemal_baycan_marmaris_implant_dental_tomografi/

MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU
www.marmarisbulten.com/Haber/istasyon_hatay_doner_paket_tel_4172526_kebap_pizza/

MARMARİS’TE CANLI MÜZİK Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_canli_muzik_gruplara_ozel_pop_fasil_blues_jazz/
 

MARMARİS KADINLARI: “SİZİ DOĞURAN BİZ, BİZİ ÖLDÜREN SİZ!”
tarih Tarih: 22.07.2020, 03:14 okunma Okunma: 3028
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales