Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS İYİ PARTİ’DEN HALK BULUŞMASI SONRASI KONGRE
MARMARİS İYİ PARTİ’DEN HALK BULUŞMASI SONRASI KONGRE

                İYİ Partili ERBAŞİ: “Her Cuma namazında; camilerde münakaşa oluyor. Bir çok imam arkadaşımız insanımız artık iktidarın bir propagandacısı gibi dini yorumlayıp, partisini överek bahsediyor!.."
                İYİ Parti’nin de katılmasıyla hareketlenen Marmaris siyasetini, yerel ve genel seçimler öncesi çok renkli günler bekliyor!..
                İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilatı’nın Cumartesi (10 Şubat 2018) yapılan ilk Olağan Kongresi öncesinde yaptığı Halkla Buluşma toplantısında; CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, DP Marmaris İlçe Başkanı Mustafa Tüzün ve DP son seçimde DP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mustafa Karacan da konuk oldular.

                İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Ali Rıza Doğanyılmaz ev sahipliğinde; önceki gün (9 Şubat 2018) Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen halka açık  İYİ Parti Tanıtım ve Teşkilat Açılışı toplantısında; Muğla’dan İYİ Parti Kurucular Kurulu üyeleri Avukat Sevin Darıcıoğlu Çağlayan ve 21. Dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun,İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, DP Marmaris  İlçe Başkanı Mustafa Tüzün de konuk oldu.

                Yaklaşık 600 kişilik Tarık Akan Sahnesi adlı salonun tamamen dolduğu tanıtım toplantısı sonrasında, dün de İlçe Başkanlığı binasında ilk Olağan Kongresini gerçekleştiren İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilatı’nda tek liste ile gidilen kongre sonrasında Ali Rıza Doğanyılmaz başkanlığında seçilen Yönetim Kurulunda  Başkan Yardımcısı Ali Aygün, Yönetim Kurulu Üyeleri  Ali Gümüşcan,  Arzu Urkay,  Aysunay Uzunkaya,  Cihangir Gener, Emel Koçhan, Emre Mengi, Ercan Özçelik,  Ersan Bulut, Füsun Cengiz, Gökhan Kök, Gülay Tezcan, Gülsüm Gelens, Görkem İnal, Hatice Ay, Lütfi Fidanboy, Meral Aktuğ, Mustafa Levent Erdem, Mustafa Serhat Tümer, Semih Yüce, Serkan Çelebi,  Sonay Korkmaz, Vildan Yıldırgan, Yusuf İnanç,  Yunus Emre Akbaş  ve Zülal Çağlayan görev aldılar.

                Kongrede söz alan İYİ Parti Merkez Danışma Kurulu Üyesi Avukat Süleyman Erbaşi  Türkiye’nin yaklaşık 20 yıldır  iktidar yandaşları haricinde kalan büyük çoğunluğunun dışlanarak yönetildiği için çoğunluğun ihtiyacından doğan bir oluşum olarak İYİ Parti’nin kurulduğuna dikkat çekerek; “Ülkemiz 20 yıla yaklaşan bir süredir, belli bir zihniyetin propagandaya dayalı, taraftarlarını besleyerek mutlu eden ama büyük çoğunluğu da dışlayarak  mutsuz eden bir yönetimde, iyi olmayan bir yönetim şekliyle yönetiliyor. Ayrıyız, Her Cuma namazında camilerde münakaşa oluyor. Bir çok imam arkadaşımız insanımız artık iktidarın bir propagandacası gibi dini yorumlayıp, partisini överek bahsediyor. Biz bunları hiç istemedik. Ne yaptık ne de yapılmasını kabullendik.
                 Durmadan aldatılan bir iktidar tarafından yönetiliyoruz. Bir barış süreci denen süreç geçirdik, akıllı adamlar, akıldanelerini seçtiler.Milletin kesesinden cebinden, bırakın akıldane olmayı bu millet özelliklerine sahip olmayan insanları milletten topladıkları vergilerle ihya ettiler. Marmaris’ gelirken geçtiğimiz yollar çok güzeldi. Ama  şimdi o kadar yaygın ki, “Evet yiyorlar çalıyorlar ama yapıyorlar. Yollar, köprüler, tünellerin ihtişamına bak!..”…  Ama bir şeyi gözden kaçırıyorlar. Her iktidarın görevi ülkesinin insanının ulaşımını, ihtiyacını,  iş güç sahibi olmasını  temin etmekle sorumlu. Bakıyorsunuz 3 Milyar Dolara çıkacak bir köprü yap işlet devret modeliyle 23 milyara çıkmış, 5 Milyar dolara yapılacak hava alanı 25 Milyar Dolara çıkmış, yollar ona keza. Köprümüz yolumuz var ama olmayan birşey de var hiç bir sanayi tesisi yapmadılar, cumhuriyetin ne kadar değeri var sa özelleştirme adı  altında yandaşlara sattılar. Çok tehlikeli bir noktada İktidarı bırakmamak için hukuki veya gayri kanuni her türlü davranışı sergilemek zorunda oldukarını hissediyorlar. Haburun kapısından Peşmerge burnu kanamadan Türkiye topraklarından Afrine yerleştirildi hem de bir 29 Ekim günü, şimdi de şehitler vererek o toprak parçalarını temizlemeye uğraşıyoruz. Bu bile bir yargılanma sebebidir.  
                Hukukun geri geldiği zamanda;  iddia edilen yolsuzluklar soruşturulduğunda, ayakkabı kutularının hesapları sorulduğunda, tabii hukuk geri dönerse bu söylediklerim olacak
. Hukukun geri gelmesi için İYİ Parti’nin  gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle de hayatında ilk defa birbirlerini gören insanlar,  böyle bir umutla bir araya gelmiş oluyor.
                Bir hukuk davasında 3 kişiyi öldürmüş 5 kişiyi öldürmüş çok pişmanım diyor. Ne farkı var, Öteki de daha büyük suçlar işlediği  halde “Allah beni affetsin” dedi bitti?.. Böyle birşey yok!.. Onlara hasredilmiş verilmiş padişahlıkta bile böyle bir şey yok. Bu ülkede hiç bir mesuliyet yok yönetime  ama yetki çok. İstedikleri ni yapmakta serbestler ama yaptıkların yanlışın bir bedeli kaşılığı yok. Osmanlı bile böyle değildi. Ben hatırlamıyorum kafası yerinde kalan bir sadrazamın. Padişah yetkiyi vermiş haklı veya haksız başarız olunca da kellesini almış. Hani bu çağda illa kellelerinizi uzatın demek doğru değil ama bu kadar mesuliyetsiz bir yönetimin, bir ülkenin felakete yol açacağını bilirsiniz. “ dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS İYİ PARTİ’DEN HALK BULUŞMASI SONRASI KONGRE
tarih Tarih: 12.02.2018, 00:29 okunma Okunma: 1295
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales