Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS GÜNLÜK TEKNELERİNİN YÜKSEK SİGORTA PRİMİ DÜŞECEK
MARMARİS GÜNLÜK TEKNELERİNİN YÜKSEK SİGORTA PRİMİ DÜŞECEK

                İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi; günlük yolcu taşıyan ve tekne değerinin çok üstünde sigorta primi talep edilen teknelerin, sigorta primlerinin makul rakama indirilmesi için harekete geçti.
                İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada:

                İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, piyade teknelerinin ve gezinti/tenezzüh teknelerinin P&I sigorta bedellerinin düşürülmesi ile ilgili sevindirici açıklamalarda bulundu.
                Türk Ticaret Kanununun 1259.maddesi ne göre  12 den fazla yolcu taşıyan tüm tekne sahipleri   250.000 SDR (680.000TL ) olan yolcu taşımacılığına ilişkin sorumluluk sigortasını yaptırmakla  yükümlü kılınmıştı. 19 Temmuz 2014 de çıkan tebliğ ile  piyade tipi  teknelerde bu sigortaya dahil edildi. Özellikle piyade tipi denilen ahşap sandalların, iki iskele  arası , yazın birkaç ayı dolmuş taşımacılığı tarzında çalışan bu yolcu motoru cinsinde teknelerimizin,tekne değerlerinin üstünde bir sigorta primi ödemesi  ile karşı karşıya kalması sorunu yaşanmıştı. Bu yüksek primi ödeyemeyen tekne sahipleri tekne kapasitelerini düşürmek zorunda kalmıştı. Deniz turizmi işletme belgesi olan tekne sahiplerinin de bir kısmı bu sigortayı yaptırmamıştı.
                İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris şubemiz her platformda bu sorunu dile getirirken ve sigorta primlerinin düşürülmesini talep ederken ,en son 13 - 14 ocak 2018 tarihinde İMEAK Deniz Ticaret Odası yönetiminin Marmaris ziyaretinde de konu bir kez daha gündeme getirilmiş ve  P&I sigorta ile tekrar görüşme sağlanmıştı.  Yapılan görüşmeler neticesinde P&I sigorta  piyade tipi tekneler için yeni bir uygulama ile  daha düşük bir sigorta bedeli ödeyerek ,tekrar  tekne kapasitelerini yükseltebilecekler.konuya ilişkin detaylar;  1 - 2 Mart tarihlerinde Antalya da yapılacak Odamızın , Ulaştırma ,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın ayrıca P&I sigorta yetkililerinin katılımı ile düzenlenecek TV programında açıklanacak.” denildi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS GÜNLÜK TEKNELERİNİN YÜKSEK SİGORTA PRİMİ DÜŞECEK
tarih Tarih: 18.02.2018, 00:19 okunma Okunma: 1451
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales