Marmaris Bülten
MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS EKONOMİK YARALARI BİRLİKTE SARIYOR
MARMARİS EKONOMİK YARALARI BİRLİKTE SARIYOR

MARMARİS EKONOMİK YARALARI BİRLİKTE SARIYOR
                Marmarisli Başkanlar,  beklenmedik bir anda oluşan turizm krizine çözüm arıyor.
                Marmaris turizminde Ekim ayında yüzde 50 düşüşe neden olan İngiliz seyahat firması Thomas Cook’un iflası olayını en az zararla atlatmak isteyen Marmaris, yaraları sarmak için kolları sıvadı.
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre; Marmaris Belediyesi öncülüğünde Belediye Başkanı Mehmet Oktay’la bir araya gelen meslek kuruluşları temsilcileri, birlikte hareket etme kararı aldı. Marmaris’in Ekim ayı turizmini yüzde 50 düşürdüğü bilinen, İngiliz seyahat firması Thomas Cook’un iflasından oluşan krizin etkisini kısa vadede azaltmak, gelecek sezona dair planlama yapmak ve ilçenin turizm potansiyelini arttırmak için yapılan toplantıda ortak hareket kararı çıktı.
 Başkanlık makamında; Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız,  Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Halil Bağlı, Marmaris Şoförler Otomobilciler ve Kamyoncular Odası Başkanı İbrahim Tarım katıldı.
                 Thomas Cook’un iflasının bölgeye etkileri, kısa dönemde yapılacak çalışmalar ve gelecek sezona dair çözüm yollarının konuşulduğu toplantıda;  düzenli olarak danışma toplantısı yapılması ve ortak hareket edilmesinin Marmaris’in turizmi için atılacak en doğru adım olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca yurt içi ve yurtdışında gerçekleşecek turizm fuarlarında da birlikte hareket edilmesi kararı alındı.
                Toplantı sonrasında bilgi veren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Marmaris’i ziyaret eden İngiliz turistlerin büyük bir kısmı Thomas Cook kanalıyla geliyordu. Hatta bu firma, Ekim ayında Marmaris'e yaklaşık 25 bin kişi getirecekti. İflasın ardından bunlar şimdilik iptal oldu. Bu durum bölgemiz adına üzücü. Ancak elimiz kolumuz bağlı biçimde durmamız, hiçbir çalışma yapmamamız mümkün değil. En acil biçimde yaralarımızı saracağız. Özellikle gelecek sezona dair adımlar atmamız gerekiyor. Bu noktada turizm temsilcileri ve oda başkanlarımızla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS EKONOMİK YARALARI BİRLİKTE SARIYOR
tarih Tarih: 01.10.2019, 12:42 okunma Okunma: 9169
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales