Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'E MART'TA ORMAN YANGINI SÜRPRİZİ
MARMARİS'E MART'TA ORMAN YANGINI SÜRPRİZİ

                Turizm sezonunun yaklaştığı bugünlerde, Marmaris beklenilmeyen bir orman yangını yaşadı.
                Muğla'nın Marmaris ilçesinde Değirmenyanı Mahallesi Bördübet mevkisindeki ormanlık alanda dün (9 Mart 2016) akşam saatlerinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle saatlerce devam etti. Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 20 arazöz, 7 su tankeri, 5 yangına ilk müdahale aracı, çok sayıda iş makinesi, yaklaşık 150 orman işçisi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 10 itfaiye aracıyla müdahale edildi. Ekipler, sarp kayalıklarla çevrili arazideki yangını kontrol altına almak için yoğun mücadele ederken, rüzgarın zaman zaman yön değiştirmesi nedeniyle zor anlar yaşadı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda iş makinesi, ekiplerin yangına müdahalesini kolaylaştırmak için yol açma çalışması yürüttü.
                Yangınla ilgili açıklama yapan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, "Saat 17.00 civarında alınan bir ihbar neticesinde Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangın mahalline intikal etti. Yangına acilen müdahale edildi. Havanın kararması bizim aleyhimize ama tüm mevcut ekipler il ve il ve ilçelerden takviye ekipler de destek veriyor. Yangının diğer yanı deniz ve denize inen kesim sarp kayalık olması nedeniyle bu bölgeden çalışma yapamıyoruz. Yangının çıkmasıyla ilgili kesin bir bilgimiz olmamakla birlikte deniz tarafından başladığı söyleniyor. Gerekli inceleme sonunda çıkış şekli belli olur. Aşırı rüzgar korkutuyor ama ekiplerimiz şu anda canla başla çalışıyor" dedi.
Öte yandan yangın bölgesinin arıcılar tarafından kullanıldığı, herhangi bir yerleşim biriminin olmadığı öğrenildi.
YANGIN SABAH KONTROL ALTINA ALINDI
               
Marmaris'teki Bördübet Mevkii'ndeki orman ve makilik alanda güçlükle yürütülen çalışmalar, saat 03.00’ta başlayan sağanak yağmurun da etkisiyle söndürülebildi. 50 hektarlık alanda etkili olan yangının deniz kıyısı tarafından başladığı, yapılacak inceleme sonucu çıkış nedenin belirleneceği belirtildi. YENİGÜN Gazetesi

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS'E MART'TA ORMAN YANGINI SÜRPRİZİ
tarih Tarih: 10.03.2016, 13:52 okunma Okunma: 972
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales