Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS DATÇA GÖCEK KIYILARINDAN 263 TON ÇÖP
MARMARİS DATÇA GÖCEK KIYILARINDAN 263 TON ÇÖP

            Göcek, Marmaris ve Datça Liman başkanlığı sınırları içerisindeki koylardan 3 ayda 263 ton katı atık toplandı.
                 Muğla Büyükşehir Belediyesi; Göcek, Marmaris, Datça Liman Başkanlığı sınırları içindeki Göcek Adası etrafı, Tersane Adası etrafı, Yaz Limanı etrafı, İç Liman ile Atbükü, Günlüklü, Kargılı, Osmanağa, İnceburun, Poruklu, Çamlık Koyu Plaj sahası ve Datça Hisarönü’nde denizlerdeki katı atıkları yüklenici firma aracılığı ile 3 tekneyle üç ay içinde toplam 263 ton katı atık toplandı.
           Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonu ile temmuz ayından itibaren yüklenici firma Turmepa’ya (Deniz Temiz Turmepa – Turkish Marine Environment) ait atık alma lisanslı 3 adet 15 metre uzunluğunda tekneyle, belirlenen kıyılardan, toplam 263 ton atıklar toplanıp poşetlendi.  Yatlardan, teknelerden ve koylardan toplanıp poşetlenen katı atıklar kıyıya gelen Fethiye Belediyesi atık taşıma kamyonlarıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Düzenli Depolama tesisine taşındı. Temmuz, Ağustos, Eylül ayı yaz sezonunda 1137 tekneye hizmet verildi.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Şafak Tercan verdiği bilgide;, “Yaz aylarında teknelerin, yatların uğrak yeri kıyılarımızda belirlenen alanlarda katı atıkları üç tekneyle toplattık. Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisine giren her alanda çevre temizliğine önem veriyoruz. Gelecek yıl turizm sezonun planlamasını şimdiden yaparak bütün kıyılarımızdan daha fazla tekneyle katı atıkların toplanmasını hedefliyoruz. Tatillerini Muğla’da tekneleriyle geçiren, çöp ve atıklarını görevlendirdiğimiz teknelerimize bırakan yerli ve yabancı misafirlerimize de çevreye verdikleri önemden dolayı teşekkür ediyorum.”
dedi.
AjansSevgi Marmaris 

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS DATÇA GÖCEK KIYILARINDAN 263 TON ÇÖP
tarih Tarih: 28.10.2014, 19:51 okunma Okunma: 1131
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales