Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS CHP’YE GÖRE 2015 TURİZM SEZONU KARANLIK
MARMARİS CHP’YE GÖRE 2015 TURİZM SEZONU KARANLIK

            Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı Turizm Komisyonu, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle, görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.
            CHP Marmaris İlçe Başkanlığı’nda dün (14 Nisan 2015) gerçekleşen toplantıda konuşan Turizm Komisyonu Başkanı Hülya Kurşun Saraçoğlu yaptığı açıklamada; “Turizm sektörünün önemini kavratmak, iç turizm hareketlerine önem kazandırmak, dış turizme yönelik tanıtım faaliyetlerine yön ve hız vermek amacıyla bu yıl 39. kez kutlanacak olan turizm haftası bölgemiz için çok büyük önem ifade etmektedir. 
            Yılda yaklaşık bir milyar insanın, bir trilyon harcayarak oluşturduğu turizm sektöründe ülkemiz yaklaşık %2.6 pay almaktadır. Tüm ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlara rağmen turizm sektörü her yıl %4 oranında büyümektedir. 2013 yaz sezonuna göre yaklaşık %3 oranından daha fazla turisti ağırlamıştır. 2014 sezonunda ana pazarımız İngiltere yerini korurken, Rus pazarında %19, Polonya pazarında %40, Danimarka pazarında %12, Alman pazarında %20 oranında artış olmuştur. İsveç, Norveç, Finlandiya ve Hollanda pazarında ise önemli düşüşler görülmüştür. 2015 sezonu yaptığımız araştırmalarla Türkiye’nin Avrupa’daki imajı çevremizdeki siyasi ve ekonomik sorunlar nedeniyle oldukça karanlık gözükmektedir. Turizm sektörünü endişeli bir sezon beklemektedir. 

            Turizm sektörümüz bölgemizde, AKP iktidarı döneminde politikasız ve kendi haline terk edilmiştir. Bölgemizde turizm alt yapı birliği belediyemizin çabalarıyla özellikle kırsal turizm ve spor turizmi alanlarında çalışmalar gerçekleştirilmiş, önemli fuarlarda bölgemizin tanıtımında başarıyla temsil edilmiştir. Turizm sektörünün yaşayabilmesi için olmazsa olmaz gerçeği sürdürülebilir turizm anlayışıdır. CHP iktidarında doğal çevremizi ve kültürümüzü koruyarak sektörümüzün devamlılığını sağlayabiliriz. AKP döneminde özellikle bölgemizde vahşi kapitalizmin doğaya saldırıları çoğalmıştır. Böylelikle kıyıların özelleştirilerek yapılaşmaya açılması, HES’lerin çevreye verdiği tahribat önlenmelidir. Bölgemizde turizm sektörünün yaşaması ve gelişmesi ve turizm gelirinin artması kamu ve özel kesimin koordinasyonun sağlanması, devlet yardımlarının uygulamaya konulması profesyonel bir tanıtım stratejisinin izlenmesi kurumsallaşmanın yerleşmesi, denetim mekanizmasının işletilmesi ve doğru rotanın çizilmesiyle mümkün olacaktır. 
            Bu yıl turizm haftasını kutlarken her zamankinden daha fazla barış politikaları içte ve dışta desteklenmeli, doğal çevreye sahip çıkmalı ve ülkemizin imajını zedeleyen kadın ölümlerinin, iş kazaları sonunda hayatlarını kaybeden binlerce işçinin, yolsuzluğun, hırsızlığın kader olmadığı bir ülkenin fotoğrafını göstermeli diyoruz. CHP Marmaris İlçe Örgütü Turizm komisyonu olarak 2015 yılı turizm sezonunun beklentilerimizi karşılamasını temenni ederiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MARMARİS CHP’YE GÖRE 2015 TURİZM SEZONU KARANLIK
tarih Tarih: 15.04.2015, 01:21 okunma Okunma: 1106
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales