Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BELEDİYESİNDEN TURİZM ATAĞI!
MARMARİS BELEDİYESİNDEN TURİZM ATAĞI!

          Marmaris Belediye Başkanı Oktay:" "Uçuş Sayısı Daha da Artacak!.." 
 
   Marmaris Belediyesi, Marmarisli turizmciler ve YDH Dalaman Havalimanı işbirliği, rezervasyonları artırdı.
                YDH Dalaman Havalimanından verilen bilgiye göre; Ukrayna ve Rusya’da yavaşlayan rezervasyonları tespit ederek yüksek sezonda yaşanabilecek uçuş iptallerini önlemek için harekete geçen Marmaris Belediyesi, Marmaris otelcileri ve YDA Dalaman Havalimanı yetkilileri,  proaktif bir yaklaşım ile Ukrayna pazarında tur operatörlerine destek vererek uçuşları artırdı.
Ukrayna’nın Kiev kentinde bir dizi görüşme gerçekleştiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, TUI Ukrayna Genel Müdürü Nurhan Çalı ile yapılan verimli toplantı sonucunda TUI Ukrayna’nın bu ay içinde uçuşları artıracağına dair müjdeyi verdiler.
                Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyeyi devraldığımız günden itibaren Dünya İncisi Marmaris’imizin turizmde hak ettiği yere gelmesi için hızla çalışmalara başlayıp bölgemizdeki sektör temsilcileri ile yakın temasa geçtik. Tur operatörleri ile yapılan görüşmeler sonucunda uçak seferlerinin azaltılması durdurulmuş hatta fırsat görülen yerlerde ilave uçak konulması için çalışmalar başlatılmıştır. Bu örnek model indikatörlerin kötüleşmeye başladığı bir süreçte işe yaramış ve doğrudan olumlu netice alınmıştır. Bu modeli gelecek sezon makro ölçekte Marmaris yolcu sayılarını büyütmekte kullanılacak bir matematiksel  model haline getirmek arzusundayız. Bu bağlamda tüm pazarlarda aktif çalışmaları ile bilinen, havayolu firmaları ve tur operatörleri ile yakın temasta olan ve bölgemize turistlerin gelmesi için önemli çalışmalar yürüten YDA Dalaman Havalimanı ve bölgemizin otelcileri ile ortak plan yapıp somut adım atmaya karar verdik.
                Mayıs sonu itibari ile zararına yapılan tur paketi satışlarından dolayı Ukrayna ve Rusya’da tour operatörlerinin bölgemiz dahil Türkiye kapasitelerinde önemli ölçüde kesintiye gitme hazırlığı içinde oldukları bilgileri ulaştı. Bu bağlamda kesintileri durdurmak, olumsuz etkisini en aza indirmek, hatta aksine fırsat görülen durumlarda uçuş sayılarını artırmak için tour operatörleri ile bir dizi görüşmeler yaptık. Hali hazırda TUI Ukrayna ile uçuşların artırılması için mutabakat sağlamış bulunmaktayız ve Temmuz ayı itibari ile TUI haftalık ilave uçuşu satışa açtı. Bu vizyonla dijital marketing konusunda da gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Sektörün bütün oyuncularını dinleyerek ve gelişmelerin içinde yer almalarını sağlayarak netice alınacağını görmüş bulunmaktayız. Bu vesile ile çalışmalarımız sırasında himayeleri ve desteklerinden dolayı Ukrayna Büyükelçimiz Sayın Yağmur Ahmet Güldere Bey'e de teşekkür ediyorum.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS BELEDİYESİNDEN TURİZM ATAĞI!
tarih Tarih: 20.07.2019, 13:57 okunma Okunma: 716
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales