Marmaris Bülten
KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BELEDİYESİ YENİ YÖNETİMLE YENİDEN DÜNYAYA AÇILIYOR
MARMARİS BELEDİYESİ YENİ YÖNETİMLE YENİDEN DÜNYAYA AÇILIYOR

MARMARİS BELEDİYESİ YENİ YÖNETİMLE YENİDEN DÜNYAYA AÇILIYOR
                Marmaris’e gelen Lübnanlı turist sayısında artış var.
                Marmaris Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Oktay başkanlığında, Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre;  Meclis oturumunda, geçen ay yapılan Lübnan ziyaretinin olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyen Başkan Oktay, ilçeye gelen Lübnanlı turist sayısının arttığını belirtti. Toplantıda Çin’in Jinan şehrine gerçekleştirilecek ziyaret de ele alındı. Toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce Belediye Başkanı Oktay, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Ferdi Demir’in trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek “2003 yılından beri belediyemizde çalışan Ferdi Demir, üstün performansı ile herkese örnek oluyordu. Kendisine rahmet, yaralı eşine de acil şifalar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.
LÜBNAN PAZARINDA YENİDEN YÜKSELİŞ
                Belediye Başkanı Oktay, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Lübnan ziyareti ile ilgili, “Bizim yaptığımız ziyaretten önce Lübnan pazarından bölgemize gelen turist sayısında bir miktar düşüş görülüyordu. Ancak kısa süre içerisinde en azından bir önceki yılın rakamlarına ulaştık. Beyrut’ta özellikle tatil konusunda birinci destinasyon Marmaris. Çalışmalarımız daha da devam edecek. Biz belediye olarak görevimizi yaptık. Özel sektörün de bu sonuçları değerlendirmesini umut ediyorum.” diye konuştu. Ziyarete katılan heyetin içinde olan Belediye Meclis Üyeleri Ali Kırlı, Asım Geniş, İsmail Yıldız ve Ceyhan Eroğlu da yapılan görüşmelerle ilgili bilgilendirmede bulundu.
ÇİN’İN JİNAN EYALETİYLE İLİŞKİLER ARTIYOR
                Toplantı gündem maddeleri arasında ilk sırada Marmaris’in Çin’deki kardeş şehri Jinan’dan gelen davet vardı. Jinan Belediyesi Dış İlişkiler Başkanlığı’nın 9-12 Eylül tarihleri arasında Marmaris Belediyesi’nden bir heyeti davet ettiği, “Kültürel Mirasın Korunması ve Kentsel Sürdürülebilir Kalkınma” etkinliğine oybirliğiyle katılım kararı alındı. İki kent arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve kentsel konularda fikir alışverişinin hedeflendiği ziyarette daha önce imzalanan Jinan – Marmaris işbirliği anlaşmasının yenileneceği bildirildi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Jinan kenti ile uzun yıllara dayalı bir kardeş belediye ilişkisi olduğunu belirterek, ziyaretin 6 kişilik heyet tarafından yapılacağını söyledi. Jinan Heyeti Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Grubu’ndan Burak Demirtaş, Aylin Yüksel, Cengiz Kaya, Hasan Yaylalı, AK Parti Grubu’ndan da Süleyman Eroğlu’ndan oluşturuldu.
                Toplantıda ayrıca Temizlik işlerinde kullanılmak üzere 2 adet elektrikli motosikletin alınmasına, Armutalan Mahallesi’nde yapılan bir parka ‘Yörük Ali’, aynı mahalledeki bir diğer parka da ‘Kamil İnan’ isminin verilmesine karar verildi. AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS BELEDİYESİ YENİ YÖNETİMLE YENİDEN DÜNYAYA AÇILIYOR
tarih Tarih: 08.08.2019, 22:08 okunma Okunma: 691
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales