Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BASINININ RUHUNA BİR KEZ DAHA EL FATİHA
 MARMARİS BASINININ RUHUNA BİR KEZ DAHA EL FATİHA

                    Cumhuriyet Dönemi öncesi Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit döneminde; 24 Temmuz 1908’ de II. Meşrutiyet’in ilan edilmesiyle  artık sansür  memurları yayından önce gazeteleri kontrol edemeyeceklerdi. Ve bu tarihten tam 109 yıl sonra bugün yaşanan  durum sizce ne?.. 
                   Sürekli  el değiştirip ne hikmetse hem yerelde hem genelde iktidara yakın kişilerin eline  geçen  medya kuruluşları, ekonomik sosyal yaptırımlar uygulanan hatta bununla da yetinilmeyip, ”Bakmalarına rağmen yok sayarak gör(e)medikleri”  işsizlikle terbiye etmeye, biat etmeye zorladıkları halkın güvendiği inandığı gazeteciler…
                Son yıllarda Türk Basınının ne yazık ki genel durumu bu. Ama burası  Marmaris tabii olur mu hiç böyle olumsuz şeyler(?)..  Halkçı, Demokrat, Şeffaf , Eşitlikçi bir yönetim var Marmaris’te. Basın mensupları da  bir elleri yağda bir elleri balda, huzurla işlerini yapıyorlar hemi de büyük bir istekle, Marmaris halkı da çok memnun bu durumdan. Ne de olsa arkalarında tarafsız, her sorunlarını gündeme taşıyan çözüm arayan güçlü bir basın var(?)..
                 …………………
                Bakın Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar bu yıl yayımladığı kutlama mesajında (Bizi yıllardır bilmelerine rağmen arayan soran olmadığı için Marmaris Belediyesi Web Sitesinden alınmıştır);
                 "…… Farklı düşüncelerin, farklı seslerin özgürce ifade edilmesinin önünde büyük bir engel olarak duran ve özgürlüğü kısıtlayarak basını asıl misyonundan uzaklaştıran sansür, basının haber alma ve aldığı haberleri yaymasına ve demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesine engeldir. Bir basın emekçisi nasıl kendi kaleminin arkasında duruyorsa, halk olarak bizler de basının özgürlüğünü kısıtlayıcı her türlü engelin karşısında, basın emekçilerimizin yanında durmalıyız.
               
 Bu anlamda basın çalışanlarının haklarının korunması, sorunların çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, onların görevlerini en iyi şekilde yapmaları sağlanmalıdır.
       Gazetecilik mesleğinin hakkını vermek için; özveriyi, güç koşulları, hapsedilmeyi, hatta öldürülmeyi göze almış tüm gazetecilerin ödülünün, asılsız suçlarla hapsedilmek, düşüncelerinden dolayı bedel ödemek olmadığı bir dünya düzenine kavuşmak dileğiyle, değerli basın emekçisi dostlarımın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, barışla bezenmiş, sağlıklı, başarılı ve mutlu bir meslek hayatı geçirmelerini diliyorum." demiş.
                 Peki sizce Başkan Acar’ın kendisi ve ilgili kadrosu, bu savunduğunu söylediği düşünceleri ne kadar ve nasıl uyguluyor?...
                Marmaris’teki diğer meslektaşlarımıza sözüm yok ama ben kendimi bir gazeteci olarak, son 14 yıldır, her  24 Temmuz’da ve 10 Ocak’ta (Çalışan Gazeteciler Günü), sağ olduğu bilinmesine rağmen “Ruhuna el Fatiha” okunmuş gibi hissediyorum.
                           
                          GÜNCELİTE - Gazeteci Yazar Ata Sevgi

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 MARMARİS BASINININ RUHUNA BİR KEZ DAHA EL FATİHA
tarih Tarih: 24.07.2017, 04:33 okunma Okunma: 1922
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales