Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BASININA İLK KUTLAMA ACAR ÜNLܒDEN
 MARMARİS BASININA İLK KUTLAMA ACAR ÜNLܒDEN

                Aslında Türk basınına sansür hiç bitmedi Türkiye’de, ne Osmanlı zamanında ne de Cumhuriyet Döneminde…
                Türkiye genelinde ve Marmaris’te genelde siyasi seçim süreci öncesi basına davetler çoğalırken, olağan zamanlarda da bu davet ve kutlamalar hep yok denecek kadar az oldu, şimdiye kadar…

                Ve Türkiye için yeni bir ilk olan; dönüşün yönü henüz bilinmese de bir dönüm noktası kabul edilen “ 24 Haziran Başkanlık ve TBMM Seçimleri” nin tam 1 ay sonrasında 24 Temmuz’da Basından Sansür’ün kaldırılışının, sembolik te olsa (!) 110. Yılı.
                Cumhuriyet Dönemi öncesi Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit döneminde; 24 Temmuz 1908’ de II. Meşrutiyet’in ilan edilmesiyle,  artık sansür  memurları yayından önce gazeteleri kontrol edemeyeceklerdi.  (Gerçi şimdikiler önceden veriyorlar yayınlanacak olan haberleri. Yerelde ve genelde tabii ki)  Ve bu tarihten tam 110 yıl sonra bugün yaşanan  durum sizce ne?..
SÜRPRİZ KUTLAMAYA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR
                 Marmaris CHP’de beklenilmedik istifalarla İlçe Başkanı olduğu yönetimi cebren (!) düşürülen Marmaris Belediye Meclis Üyesi ve Marmaris Belediye Başkan Adayı olduğunu açıklayan Acar Ünlü, 24 Temmuz’a 3 gün kala basına verdiği sürpriz bir davetle; Basın bayramı’nın 110.yılında, Marmaris Basını’na ilk jesti, ilk kutlamayı yapan kişi oldu.
                Dün (21 temmuz 2018) Siteler Big Chefs Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı kutlamada samimi görüntüler arasında; “Yaklaşan yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklamış olan ve 3 dönemdir başkanlığa devam eden Belediye Başkanı Ali Acar’ın ilk seçildiği 2004 yılı beyannamesinde yer alan “Hizmet için iki dönem yeter.” Yazılı taahüdü, “Dayı yeğen çekişmesi”, “Bu sürtüşme gerçek mi, yoksa kurgu mu?” “Marmaris CHP’den başka adaylar çıkar mı?” gibi gibi konular sohbetlerde yer aldı. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 MARMARİS BASININA İLK KUTLAMA ACAR ÜNLܒDEN
tarih Tarih: 22.07.2018, 02:08 okunma Okunma: 4302
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales