Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS ATATÜRK’LE BİR KEZ DAHA GURURLANDI
MARMARİS ATATÜRK’LE BİR KEZ DAHA GURURLANDI

                Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Marmaris'e gelişinin 81'inci yıldönümü, 23 Şubat’ta resmi bir törenle kutlandı.
                 Atatürk Meydanı'nda yapılan törende, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunularak, saygı duruşunda İstiklal Marşı okundu. Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, , Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel, Marmaris Belediye Başkan Vekili Arzu Girginç, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Yerel Tarih Araştırmacısı Erol Uysal, Atatürk'ün ilk olarak 30 Ocak 1933’te vapurla Marmaris'e geldiğini ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle fazla kalamadığını söyledi. İkinci ziyaretin yaklaşık iki yıl sonra 23 Şubat 1935'te gerçekleştiğine dikkat çeken Uysal, doktorlarının tavsiyesi üzerinde Atatürk’ün karaya inmediğini ve konuklarını Ege vapurunda ağırlayarak birlikte yemek yediklerini söyledi.

                Marmaris Ticaret Odası’nın  Atatürk fotoğrafları sergisi ve Türkiye’de ilk mavi turu başlatan Marmarisli Ali Fuat Kaptan ile Ali Kaptan’ın Hürriyet adlı Teknesinin maketinin sergilendiği törende; Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi tarafından ilk ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen, Atatürk konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
              Törende ayrıca Atatürk'ün Marmaris'e gelişi temsili olarak canlandırıldı, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı bandosu Atatürk'ün sevdiği Marşlarını seslendirdi. Tören hepbir ağızdan seslendirilen, 10. Yıl Marşı'nı okumasıyla sona erdi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS ATATÜRK’LE BİR KEZ DAHA GURURLANDI
tarih Tarih: 24.02.2016, 00:12 okunma Okunma: 1358
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales