Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS ASFALTINDA ÇİÇEK AÇTI!..
MARMARİS ASFALTINDA ÇİÇEK AÇTI!..

                Turizm sezonunun yoğunlaştığı bugünlerde, Marmaris şehir içi yolcu taşımacılığında bir ilk yaşanıyor!..
                Adı Ayşe Tokmak, Telsiz Kod adı plakasından dolayı 4075. İçmeler Beldesi mahallesi - Marmaris merkez arasında dolmuş şoförlüğü yapıyor.         
Marmaris’in ilk kadın dolmuş şoförü 26 yaşındaki Ayşe Tokmak, İçmeler Beldesi - Marmaris merkez arasında direksiyon sallarken, erkek şoförlere alışık olan vatandaşlar ve turistler önce sürpriz bir şaşkınlık yaşıyor, sonrasında Şoför Ayşe’yi kutlayarak memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

                Şoför Ayşe; Marmaris’in köklü ailelerinden Kervancı lakaplı merhum Musa Tokmak ve Hanımağa lakaplı Ummuhan Tokmak’ın tek çocuğu.  Bu kadar varlıklı bir ailenin varisi iken neden dolmuş şoförlüğü yaptığını anlatan Ayşe Tokmak henüz kendisi dünyaya gelmeden, İçmeler’in daha bir köy olduğu zamanlara dönerek:                 “ Rahmetli babam Kervancı Musa; köy dolmuş taşımacılığına şimdiki kooperatimizin kurulduğu 1985 yılında başlıyor. 1992 yılında ailenin tek çocuğu olan ben dünyaya geliyorum. Tabii o zamanlar varlığımız yerinde el bebek gül bebek büyütülürken, baba mesleği ya ben daha ilkokul yıllarımda, diğer kız çocukları gibi bebeklerle oynamak yerine, babamın arabasında meraklı olduğum oyuncak kamyonumun kasasına yolcu paralarını toplayarak, dolmuşçuluk mesleğiyle tanışıyorum. 2009 yılında babamın vefatıyla, arabamızda şoför çalıştırmaya başladık taa 2017 Kasım’ına kadar. Her geçen zaman zorlaşan hayat şartlarından dolayı 6 ay önce baba yadigarı dolmuşumuzu ben çalıştırmaya karar verdim. Çünkü evde geçim bekleyen ailemizin direği Hanımağa anam, Rüzgar ve Aras isimli iki oğlum var.
            Kadın şoförler Türkiye’de artık artmaya başladı günümüzde ama ben farkında olmadan Marmaris’in ilk dolmuş şoförü olmuşum.
Tabii bu da beni gururlandırıyor. Marmaris sakinlerinden ve benimle ilk karşılaşan turistlerden büyük ilgi görüyor ve destek alıyorum. Bu benim işimi daha iyi yapmamı sağlıyor.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

İÇMELERLİ AYŞE KAPTAN MARMARİS'İN İLKİ OLDU Video
www.facebook.com/goldenbulten/posts/1696501277072402

Kanal EGE İzlemek için:
Türksat/Frekans 12729.dikey30000 sembol fec otomatik

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS ASFALTINDA ÇİÇEK AÇTI!..
tarih Tarih: 04.06.2018, 01:45 okunma Okunma: 8717
Yorumlar
Tebrikler ve başarılar.Marmaris'e yakışan bir durum.Darısı diğer ilçe ve illerin başına.
Tarih: 21.06.2018 - 14:20 | Gönderen: Hatice Özdemir
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales