Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KUYUMCULAR BODRUM’DAN SONRA MARMARİS VE FETHİYE’DE BULUŞACAK
KUYUMCULAR BODRUM’DAN SONRA MARMARİS VE FETHİYE’DE BULUŞACAK

                Marmaris Kuyumcular Derneği öncülüğünde çalışmasına başlanılan Muğla Kuyumcular Odası kuruluşu için ilk toplantı Bodrum'da yapıldı.
                Önceki gün (23 Ekim 2017) Bodrum merkezde bulunan yaklaşık 20 kuyumcu meslektaşı ile bire bir görüşen Marmaris Kuyumcular Derneği (MKD) Başkanı Erol Sandıkçıoğlu; aynı gün akşamında da  OASİS AVM Nurol Kültür Merkezi'nde  geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

                Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası basına açıklama yapan MKD Başkanı Sandıkçıoğlu verdiği bilgide; “Aslında 1994 yılından bu yana  Muğla Kuyumcular Odası kuruluşu için çaba sarf ediyoruz.  Tam 23 yıl geride kaldı acı gerçek bu aslında. Turizm ekonomisinin lokomotifi sayılabilecek kuyumculuk sektöründe bize ait İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirler ve diğer  bir çok ilimizde olan, devlet esnaf arasında köprü olacak bir meslek odamız maalesef Muğla’da yok. Meslektaşlarımız şuana kadar mevcut olan Ticaret Odası, Esnaf Sanatkarlar Odası gibi diğer kuruluşlara üye olmak zorunda kalarak ticaretlerini sürdürmeye çalışıyorlar.

            Tabii bizim mesleğe özel ihtiyaçlarımızın çözümü için bu yeterli değil. Mesela şu an için en büyük sorunlarımızdan birisi bölgemizde bir altın gümüş metal ayar evi açmak, ziynet değeri yüksek gerçek takılarla sahtelerini, taklitlerini ayıracak bir analiz laboratuarı kurmak hatta mal satarken müşteriye garanti güvencesi verecek bir Oda tescilli Sertifika vererek, meslektaşımız olan oda üyelerimizin satışlarını artırmak. Bunun dışında yurt dışına çıkışlarda, yurt dışı ürün satışlarında  meslektaşlarımız adına gümrükleme işlerini hızlandırıp tamamlamak ve genel olarak bir mesleki birliği dayanışmayı sağlamak için Muğla’da Kuyumcular Odası kurulması şart.
              Oda kuruluşu için Bodrum’dan yola çıktık, önümüzdeki günlerde Marmaris ve Fethiye’deki meslektaşlarımızla da bir araya gelip kurucu 500 üye sayımızı tamamladıktan sonra, kuruluşumuz için resmi müracaatımızı yapacağız.”
dedi. Ata Sevgi AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

KUYUMCULAR BODRUM’DAN SONRA MARMARİS VE FETHİYE’DE BULUŞACAK
tarih Tarih: 25.10.2017, 01:06 okunma Okunma: 1100
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales