Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KRAL KASIMPAŞA’YI YENEN MUĞLASPOR’U KÜME DÜŞÜREBİLİR
KRAL KASIMPAŞA’YI YENEN MUĞLASPOR’U KÜME DÜŞÜREBİLİR

                CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ:  Mesela Kral maç seyrederken,Kasımpaşa’yı yenen Muğlaspor’u küme düşürüyorum.” dedi, diyebilir!
                Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığınca  düzenlenen, “Anayasa değişikliği Başkanlık sistemi ve Referandum” konulu söyleşide Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, CHP Muğla Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Akın Üstündağ ve Marmaris Avukatlarından Ahmet Hür, söyleşiye katılan yaklaşık 400 kişiyi bilgiledirdiler.

                CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü sunumuyla dün Armutalan Kültür Merkezinde gerçekleşen söyleşide Üstündağ, yaptığı konuşmada katılımcıları zaman zaman güldürürken, çoğu zaman da düşündürdü.
                Milletvekili Üstündağ konuşmasında: ” Referandum sonucu onların istediği gibi evet çıkarsa,  özellikle bürokratik vesayetin ulaştığı en üst mertebeye gelmiş oluyoruz. Bu nasıl oluyor? Bakanlar; seçilmemiş milletvekili olarak, seçilmemiş bakanların ve cumhurbaşkanı yardımcıların yönettiği bir ülke haline geleceğiz. Cumhurbaşkanın olmadığı zaman; yurtdışında olduğu zaman yada hasta olduğunda vekalet edecek olan cumhurbaşkanı yardımcısının seçilmemiş olması ve bu temsil yetkisinin TBMM başkanlığından alınıp seçilmemiş olan kişiye verilmesi, bu topraklarda  belkide Cumhuriyet döneminde değil Osmanlı dönemlerinde dahi olmamış bir bürokratik vesayeti getiriyor. Bunları hiç konuşmuyorlar!..
                En önemlisi de;  yürütme ve yasamanın üzerine vesayeti de Cumhurbaşkanı, hiçbir gerekçe göstermeden sorgusuz sualsiz meclisi fesh edip seçime götürebiliyor. Onlarda diyor ki, meclisi feshederse kendisi de seçime girecek. Bunun karşılığında TBMM de Cumhurbaşkanını görevden alabilecek, seçimi yenileyebilecek. Ama 3’te 2 çoğunlukla. Yani bir tarafta bir kişiye verilmiş mutlak bir hak var diğer tarafta 3’te 2 gibi bir meclisin alabileceği çoğunluğu var. Uygulamada ve pratikte böyle bir şey olma ihtimali son derece düşüktür. Seçimlerin aynı gün olması da cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin, ciddi anlamda seçimlerin yürütmenin başından ayrı, o meclisin yasa yapma tekelini ortadan kaldırılıyor. Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle. Son derece geniş bir yasa yapma yetkisi veriliyor Cumhurbaşkanına.
               
Kamulaştırma; kıyılardan yararlanma toprak mülkiyeti, tarım hayvancılık ve bu üretim dallarında çalışanların korunması. Kamulaştırma son derece önemli. Kral istediği zaman istediği yeri kamulaştırabilir. Kendi çıkaracağı kararname ile devletleştirme ve özelleştirme, bunu da yapabilir. Çalışma ve sözleşme hürriyeti. Burada özellikle sendikalara kızıp,” 1 Mayıs’ta hepinizi kapatıyorum.” diyebilir, grev hakkınızı kaldırıyorum diyebilir.  Sağlık çevre konut… İşte bundan sonra kanser hastalarını tedavi etmiyoruz, boşuna masraf etmeyelim diyebilir. Gençlik ve spor.  Federasyon başkanını ben Rıdvan’ı yapmak istiyorum . diyebilir, yapabilir mi,yapabilir. Mesela maç seyrederken, “Kasımpaşa’yı yenen Muğlasporu küme düşürüyorum.” Dedi, diyebilir. Sosyal güvenlik hakları. “Bundan sonra emeklilik yok, ölene kadar çalışacağız.” Diyebilir mi diyebilir.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

KRAL KASIMPAŞA’YI YENEN MUĞLASPOR’U KÜME DÜŞÜREBİLİR
tarih Tarih: 04.02.2017, 00:57 okunma Okunma: 1402
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales