Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KİLİM DOKUYAN VALİ’DEN ORGANİK ÜRETİME TEŞVİK
KİLİM DOKUYAN VALİ’DEN ORGANİK ÜRETİME TEŞVİK

            Göreve başladığı günden buyana, durmaksızın halkın içinde olan Muğla Valisi Amir Çiçek, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; beraberinde Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik’ le birlikte Ula ilçesi Kızılağaç Mahallesi’nde bulunan Kızılağaç Mahallesi İlkokulu ve Kızılağaç Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Vali Çiçek, Kilim atölyesini ziyaret ederek, tezgahta kadınlarla kilim dokudu.  Kursiyerleri tebrik eden Vali Çiçek; Kadınların halk eğitim merkezlerine gelerek farklı konularda kendilerini geliştirmeleri ve öğrendiklerini girişimcilik ruhu ile üretime katmalarının önemli olduğunu , bu şekilde kadınların ev ekonomisine katkı sağlayabileceğini dile getirdi.
             Vali Çiçek daha sonra Akçapınar Mahallesi’nde Salma Tavuk Yetiştiriciliği Projesini hayata geçiren kadın çiftçi Elif Hasret Issı’yı da ziyaret  etti. Projenin AB standartları esas alınarak hazırlandığını söyleyen işletmeci Elif Hasret Issı, hareketli kümeslerde kendi civcivleri ile ekstra yem vermeden yetiştiricilik yaptığını, bu proje ile sürekli doğal yeşilliklerde gezinme, eşinme ve güneşlenme imkanı olan tavukların özgür ve doğal ortamda yetiştirilmesinin sağlandığını, hareketli kümeslerle tavukların her hafta yeni ve taze yeşilliğin olduğu alanlara taşınacağını dile getirdi. Organik tarımın insan sağlığı için en uygun yöntem olduğunu belirten Elif Hıssı, proje sayesinde organik etlik tavuk yetiştirileceğine dikkat çekti.

            Uygulamadan memnun kalan Vali Çiçek; “Kendine güvenen, proje üreten, yeni fikirler sunan, girişimci kadınlarımızın olması beni mutlu ediyor. Muğla’da bu projeyi hayata geçirmeniz pek çok kadınımıza güzel örnek olacak. Organik tarım gibi çok önemli bir konuda fikir yürüterek bu çalışmayı hayata geçirmişsiniz. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen gıdaların, doğal ortamda yetiştirilerek sofralarımıza gelmesi çok önemli.  Sofralarımızda güvenilir, sağlıklı ve kaliteli ürünlerin olmasını istiyoruz. Emeğinize sağlık. Başarılarınızın devamını diliyorum. İsterim ki sizin bu çalışmanız hem Muğlalı hem de ülkemizdeki diğer kadınlarımıza ufuk açsın.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

KİLİM DOKUYAN VALİ’DEN ORGANİK ÜRETİME TEŞVİK
tarih Tarih: 11.11.2015, 00:00 okunma Okunma: 794
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales