Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KAVAKLIDERE BELEDİYESİNDEKİ EVET PANKARTINA DA HAYIR
 KAVAKLIDERE BELEDİYESİNDEKİ EVET PANKARTINA DA HAYIR

                Bir devlet kurumu olan Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi Belediye binasına da Referandumda EVET oyu kullanılması için pankart asıldı, CHP Muğla İl Başkanı Alban da  tepki vererek,“Resmi kurumda siyaset olmaz” açıklamasıyla HAYIR dedi.
                CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban Kavaklıdere Belediye Başkanı'nı belediyenin binasına astığı evet pankart kaldırmaya, kendisini referandum sürecinde tarafsız olmaya davet etti.

                CHP Muğla İl Başkanlığından verilen bilgiye göre İl Başkanı Alban yazılı yaptığı açıklamada; " Türkiye 16 Nisan'da geleceği ile ilgili önemli bir kararı vereceği referandum sürecine giderken iktidar devletin bütün imkanlarını kullanmakta hatta 18 Mart Çanakkale Zaferi törenlerini bile kampanyalarına alet etmektedir. Farklı şehirlerde hayır kampanyası yapan vatandaşlarımıza, araçlarına, salonlarına sözlü ve fiziki saldırılar yapılırken Muğla Kavaklıdere ilçemizde Belediye Başkanı kararımız evet yazısını belediyenin binasına asmaktadır. Daha Referandum sonucu belli olmadan Resmi Kurumların bu şekilde tutum sergilemeleri önümüzdeki sürecin nasıl olabileceğini, nelerin yapılabileceğini açıkça ortaya koymaktadır. Kavaklıdere Belediye başkanını 16 Nisan referandum sürecinde tarafsız olmaya HAYIR oyu verecek vatandaşlarımıza da saygı duymaya davet ediyorum. Ayrıca resmi kurumlarda propaganda yapılmaması kuralına uymayan Belediye Başkanı'nı bir an önce o evet yazan pankartı indirmeye davet ediyorum.
               
 Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız demokratik parlamenter sistemin devamı ya da bakanlar kurulu yetkilerini bile bir kişiye veren başkanlık sistemini 16 Nisanda oylayacaklar. Bu süreçte hayır diyen vatandaşlarımıza terörist diyen, toplumu kutuplaştıran ve devletin imkanlarını propaganda için kullanan siyasileri kınıyor, herkesin demokratik, eşit bir ortamda özgürce oylarını kullanabileceği ortamın yaratılması gerekliliğine inanıyorum. Konuyla ilgili Kavaklıdere İlçe Başkanlığımızın dün (21.03.2017) saat 10.30’da Kavaklıdere Kaymakamlığına gerekli başvuruları gerçekleştirdiğini ve buna rağmen pankartın Kavaklıdere Belediye başkanlık binasında asılı olduğunu kamuoyuna saygıyla bildiriyor, Kavaklıdere Kaymakamını ve yetkili kişileri göreve davet ediyor ve pankartın kaldırılması konusundaki talebimizi tekrar yineliyoruz. Başkanlık adı altında TBMM'nin neredeyse bütün yetkilerini bir kişiye veren, denetlenemeyen yetkilerle donatan sisteme karşı vatandaşlarımızın HAYIRLI bir karar vereceğini 16 Nisan'da hep birlikte göreceğiz." dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

 

TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 KAVAKLIDERE BELEDİYESİNDEKİ EVET PANKARTINA DA HAYIR
tarih Tarih: 22.03.2017, 15:25 okunma Okunma: 1045
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales