Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS FINE DINING’LE TANIŞIYOR
MARMARİS FINE DINING’LE TANIŞIYOR

                Türkiye’de son 10 yıldır İstanbul ve İzmir mutfaklarında halkın beğenisine sunulan, dünya mutfaklarından kişiye özel hazırlanan Fine Dining konsepti yemekler, şimdi de Marmaris’te damak keyfine düşkünlerin, tercihi olmaya başladı.

             Marmaris Ortaokulu 8 - E Sınıfı öğrencileri mezuniyetlerini;  öğretmenleri ve aileleri ile birlikte, Kahveci Alibey Fine Dining’te kutladılar.


            
Marmaris turizminin ilk işletmelerinden olan, Cumhuriyetin ilk yıllarında da 1927’den, 1962’ye kadar Marmaris’in ileri gelenlerini, şimdiki Çeşme Meydanı’ndaki yerinde buluşturan Kahveci Alibey; Siteler sahilinde bulunan otelinin restaurantını, 2015 yılında Fine Dining konseptine dönüştürerek, Marmaris’te yaşayan yerli ve Avrupalı vatandaşların beğenisine sundu.


MURAT USTA VE MARMARİS’TE YAŞAYAN 2000 AVRUPALI
                Kahveci Alibey Fine Dining Restaurant mutfağının bu yenilenmesinin en büyük etkenlerinden birisi, mutfağın genç Şefi Fine Dining Ustası Murat Yılmaz.

               
Murat Usta, 17 yıllık meslek hayatında İstanbul’da büyük otel mutfaklarında İngiliz, İspanyol, Hindistan, Çin ve Meksika mutfakları gibi dünya mutfağı üzerine çalışırken bu birikimiyle, son 4 yıldır İstanbul’da aldığı eğitimlerle Fine Dining konsepti üzerinde uzmanlaşmış. Şef Murat Yılmaz Fine Dining’i,”Yemeklerin kullanılan malzemelerinden pişirilmesine, titiz tercihlere hitap eden sanatsal bir uyum ve işçilikle, seçkin bir ortamda, kişiye özel hazırlanıp sunulması” olarak tanımlıyor.

TURİZM ELÇİSİ İNGİLİZ GELİN JENNIFER
                17 yıl önce Marmaris’e tatile gelen ve evlenerek yaşamını Marmaris’te sürdüren İngiliz Pop Müzik Sanatçısı Jennifer Brown Gökmen, Kahveci Alibey Fine Dining Restaurant’ta haftanın Perşembe günleri sahne alıyor.

                Gönüllü turizm elçisi Jennifer; sayısının yaklaşık 2000 civarında olduğunu söylediği, Marmaris’te yaşayan çoğunluğu İngiliz ve Hollandalı olan yerleşik yaşayan yabancılara, 60’lı yıllardan günümüze İngilizce şarkılar söyleyerek hem turizmin, hem de Fine Dining konseptinin tanıtımına katkı sağlıyor.

MARMARİS ORTAOKULUNUN MEZUNİYET SEVİNCİ

                Okullar yıl sonu tatiline girerken, bu yıl mezun olan Marmaris Ortaokulu 8 - E Sınıfı öğrencileri mezuniyetlerini;  öğretmenleri ve aileleri ile birlikte, Kahveci Alibey Fine Dining’te kutladılar. Genç mezunların bu kez  sanatçı tercihi ise Marmaris’in tanınmış popüler sanatçısı Meftun oldu. Ata SEVGİ
AjansSevgi Marmaris

Kahveci ALİBEY FINE DINING Restaurant
Tel (0252) 417 78 66
www.kahvecialibeyfinedining.com
www.kahvecialibeyhotel.com
Siteler Mah. 207. Sok. No.146 
MARMARİS

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİS FINE DINING’LE TANIŞIYOR
tarih Tarih: 07.06.2017, 02:31 okunma Okunma: 4069
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales