Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI DAYANIŞMA GÜNÜ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI DAYANIŞMA GÜNÜ

                   Ülke genelinde özellikle kadınlardan gelen tepkiler üzerine, AK Partili milletvekilleri tarafından hazırlanan  ve TBMM’ye sunulamadan geri çekilen; “ Cinsel istismara uğrayan çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi halinde cezanın erteleneceği “şeklindeki önerge hala tartışılırken, siz  25 Kasım gününün “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü” olduğunu biliyor muydunuz?..

                Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
                Başkan Başarır açıklamasında; “ Bugün 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü. Yani bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür.
                Yani bugün kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağdışı ve gerici anlayıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini dünyanın gündemine tekrar tekrar taşıma günüdür.      Yaşadığımız coğrafyada; Kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kalmakta ve öldürülmektedir. Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadır. Medyatik bir özelliği yok ise, ne basında ne de bültenlerde de yer almaktadır.
                Ülkenin gündemi o kadar ağır ki! Kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye.  Aslında kimsenin niyeti de yok ! Şimdi de bir bahane buldular, OHAL diye.
                Kadın haklarını savunan, kadınların örgütlü mücadelesinin olmazsa olmazı olan kadın derneklerini de mühürlemek bu bahane ile şahane oldu onlar için. Hükümetin insan haklarını savunan kimselere tahammülü yok. Kapattılar çünkü Kadın, üstelik örgütlü kadın, haklarının varlığının bilincinde kadın, en büyük tehlike onlar için, bilmiyorlar ki Kadın hareketi MÜHÜRLENEMEZ! Bunca olumsuzluk karşısında, her ne olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi ve Kadınları olarak, asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Kadını erkekle eşit görmeyen, toplumsal yaşamda yok sayan siyasal anlayışa ve onun karanlığına asla teslim olmayacağız. Emeğimize, bedenimize, kimliğimize sahip çıkarak, topluma ve bizlere dayatılmak istenilen gerici cinsiyetçi yaşam tarzını reddediyoruz. Yasaklarla, mühürlerle bizi uzaklaştırmak istedikleri alanlarımıza sokaklarımıza sahip çıkıyoruz. Bu ülkenin Cumhuriyete inançlı, Özgür ve güçlü bireyleri olarak, örgütlenerek ve dayanışarak Kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze, her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.
                Biz CHP'li kadınlar olarak 25 KASIM Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemin bir kez daha yinelerken; Eşit ve Özgür bir ülkede yaşayabilmek için, emeğimizden, bedenimizden, kimliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı, eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi  örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor Kadına Yönelik Şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede, sevgiyi, saygıyı, güveni ve umudu örgütleyerek ''Umut Var Biz Varız!” diyoruz.” dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI DAYANIŞMA GÜNÜ
tarih Tarih: 24.11.2016, 17:40 okunma Okunma: 934
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales