Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İSYANIM KADERİNE SESSİZ KALAN TOPLUMA
İSYANIM KADERİNE SESSİZ KALAN TOPLUMA

                Kadere isyanım var benim(!)..
                Bu kez acı kader(!)in yaşandığı yer, dün  Atatürk Havalimanıydı.
                 Ülkece içimiz kan ağlarken, yine yaşanan terör olayını ve orada ölen canları,  yine kader(!) diyerek uğurladık…
                Kader’in bizim toplumdaki yeri, bambaşkadır. Her yaşanan kötü olayı sarıp sarmalayarak kadere yükleriz. Eksikliklerimizi hatalarımızı, bakış açımızı hiçbir zaman eleştirmez, fitratla(!) bütünleştirir, kader der geçeriz maalesef.
                 Yolda kavşaktan geçerken araba gelir çarpar,  son nefesimizde çıkan tek ses, “Kader” dir. Düğüne eğlenmek için gidip maganda kurşunu ile ölen kişiye de “kaderi” der, geçeriz. Yaşadığı olayın farkına varan gözü yaşlı annenin yüreğindeki çığlıklarla  bağırarak, “Kadere isyan ediyorum” feryadını, çevresindeki  izleyenler başını iki yana sallayarak, “Hiç kadere isyan edilir mi!..” der ve kaderlerini(!) yanlarına alıp arkalarını dönerler, sessizce de giderler…
                Son birkaç yılı içerisinde Türkiye’nin fitratında(!) olan, ve Kader niyetine bizlere yaşatılan kimi olaylar; 11 Mayıs 2013 Hatay Reyhanlı patlaması, 13 Mayıs 2014 Soma maden kazası, 20 Temmuz 2015 Şanlıurfa Suruç patlaması, 2 Ağustos 2015 Ağrı Doğubayazıt Karabulak Jandarma Karakolu baskını, 10Ekim 2015 Ankara Garı patlaması, 12 Ocak 2016 İstanbul Sultanahmet patlaması, 17 Şubat 2016 Ankara Genel Kumay Başkanlığı Kuvvet Komutanlığı lojmanları yakınındaki patlaması ve hemen hergün terör belasına güvenlik güçlerimizin şehit edilmesi, ölü sayısı her geçen an artmaya devam eden, dünkü İstanbul  Atatürk Havalimanı patlaması…
                Hani bir klasik Türk Sanat Müziği şarkısı vardır; “Kader diyemezsin sen kendin ettin!..” Şarkı, kişisel aşktaki suçluyu tespit edip Kader’i aklarken, biz maalesef başımıza bu çorapları ören, aslında herkesçe bilinen ama yaşatılan korkudan dillendirilemeyen bilinen terör suçlularını bulup, o hep suçlanan ama aslında masum olan toplumsal kaderimizi aklayamıyoruz!..
                Kimilerimiz unutmuş - unutacak olsa da; bu saldırılarda ölenlerin,   anneleri, babaları, eşleri, çocukları, arkadaşları, akrabaları ve daha nice birlikte bir yaşamı düşleyen kişiler unutmayacaklar, ömürleri boyunca bu olayları!..
                Bir daha olmaması dilek ve dualarımızla; dün gece Atatürk Havalimanı’nda ölenler ve diğer terör olaylarında şehit olan canlara, Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralı olan canlara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

                             Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

İSYANIM KADERİNE SESSİZ KALAN TOPLUMA
tarih Tarih: 30.06.2016, 00:54 okunma Okunma: 5770
Yorumlar
Neden kaderciyiz de gerçekçi bir ülke olamadık? Sorusu ile yüzleştiriyor bizleri Sevgili Yazarımız bu hafta! Yazıyıokuduktan sonra içinde Yaşadığım toplumla birlikte kendimi düşündüm! Realistmiyim?
Batı'yı örnek alıpta batıl kalan bir toplumda " Inşallah Maşallah Allah kısmet ederse " temennileriyle yetişen herkes gibi Olduğumu düşündüm. Inşallah bir daha böyle acıları bir kez daha yaşamayız temennileriyle her acıyı paylaşan sonra unutan toplum refleksinde ben sen ne kadar Realist olabiliriz .Biz kaç kişiyiz ki bu temennilerin dışında gerçekçi tepkileri ortaya koyalım! Teşekkürler Birsen Dinç önemli bir toplumsal reflekse parmak bastığın için...!
Tarih: 30.06.2016 - 11:48 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Cunku ulke insani kafayi allah peygamber hoca falci ile bozmus durumda en medenisi bile zayif kisilik karakter kendine guven algi dan bihaber kader kismete bagladilar hayatlarini hepsi birbirine muhtac yasiyor
Tarih: 30.06.2016 - 02:05 | Gönderen: sabahat erdem
Kader İmanın şartları arasına ne zaman konulmuş? Şu bir gerçek ki Peygamberimiz zamanında konulmamış. Bazı sahtekarların islam dünyasını sömürmek ve gütmek için sonradan yerleştirdikleri bir gütme ve kabullenme aracı. İsyan etmesin verilene razı olsun. Kendi işleri tıkırında gitsin. Hey Müslüman, Sen haksızlığa, hukuksuzluğa, hakkının gasp edilmesine baş kaldırıp isyan etmiyorsan, Müslüman olmuş olabilirsin ama iman etmemiş olmazsın. Bunu anlayamadığın sürece hep koyunsun. Sömürülürsün güdülürsün. İlerlemek gibi bir şansın asla yok.
Tarih: 12.07.2016 - 12:06 | Gönderen: SELÇUK TANKAYA
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales