Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BU MİLLET BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZMASIN
BU MİLLET BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZMASIN

İSTİKLAL MARŞIMIZ  96. YILINDA
            Kurtuluş Savaşımızın, Milli Mücadelemizin devam ettiği sıralarda Şair Mehmet Akif Ersoy  tarrafından yazılan şiir, 12 Mart 1921'de Birinci TBMM’de İstiklâl Marşı olarak kabul edilmiştir.
            Muğla Valisi Amir Çiçek İstiklal Marşımızın kabulünün 96. Yılında yayınladığı mesajında:” İstiklal Marşı, tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  liderliğindeki Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde cesaret ve moral kaynağı olmuş, aziz milletimizin vatanına duyduğu sevgi ve bağlılığı Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortay koyarak, istiklal mücadelesini geleceğe taşıyan be bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz milli mutabakat metnidir.

            İstiklal Marşımız ve Bayrağımız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren milli değerlerimizin biri ve en başta gelenidir. Bu sebeple güçlü ve bağımsız bir ülkenin vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz istiklal Marşımız; geçmişte olduğu gibi bugünde milletimizi birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı moral ve cesaret kaynağı olmaya devam ediyor.
            Bizlere milli mücadele ruhunu, vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık aşkını en güzel şekilde harmanlayarak İstiklal Marşımızda ifade eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy; fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ile kendinden sonraki nesiller için de örnek alınacak bir  şahsiyettir.
            Bu duygu düşüncelerle, bu yüce destanı yazan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olma üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanları rahmet ve minnetle anıyor, sözlerime yine üstadın sözleri ile son vermek istiyorum: “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.” dedi.AjansSevgi Marmaris

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BU MİLLET BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZMASIN
tarih Tarih: 11.03.2017, 14:39 okunma Okunma: 607
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales