Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İŞSİZLİK AKP’NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ SONUCU
İŞSİZLİK AKP’NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ SONUCU

                    CHP Muğla Milletvekili ve CHP 25. dönem Muğla Milletvekili Adayı Nurettin Demir; bugün için gerçek işsizlik oranının %20’nin üstünde olduğuna dikkat çekerek, “İşsizlik AKP’nin Yeni Türkiye Projesi’nin sonucudur." dedi.
                     Bugün yazılı bir açıklama yapan Demir;
AK Parti hükümetinin 13 yılda halkı yoksullaştırdığına dikkat çekerek;  “AKP'nin 'Yeni Türkiye'si, yolsuzlukların koca koca yollar olup da kaçak saraylara çıkarken ve bu kaçak saraylar için milyonlarca liralık elektrik faturaları ödenirken çiftçilerin, köylülerin, emekçilerin ve emeklilerin üç kuruşa muhtaç edildiği bir sömürü düzenidir. İşsizlik, halkımızın da tecrübe ederek çok iyi bildiği üzere ülkemizin en önemli sorunları arasında yer almaktadır. AKP hükümetlerinin 2002 yılından bu yana ülkenin en kıymetli ekonomi kuruluşlarını satarak meydana getirdiği neoliberal ‘Yeni Türkiye’, bugün halkımızın karşı karşıya kaldığı yoksulluğun en temel nedenidir.  İşsizlik Kritik Boyutlara Ulaşmıştır.  Bugün (15 Nisan) Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak ayı işsizlik verilerini açıkladı. TÜİK'e göre, Aralık ayında %10,9 olan işsizlik oranı Ocak ayında %11,3’e yükseldi. Bu orana iş bulmaktan umudunu kesip de iş aramayı bırakmış olan işsizlerimiz dâhil edilmemektedir.  Bu işsizlerimiz de eklendiğinde işsizlik oranı %20'nin üzerine çıkmaktadır.  TÜİK verilerine göre, gençlerimizin işsizlik oranı Aralık ayına kıyasla 2,3 puanlık artış ile %20 seviyesine çıkmıştır ki bu orana umudunu kesmiş işsiz gençlerimiz dâhil edilmemiştir. İşsizlikte yaşanan artışın yanında, 12 yılı aşkın sürede AKP Hükümeti, halkı giderek yoksullaştırmıştır. Ülkemizde 17 milyon kişi yoksul, 8 milyon kişi ise yoksul emeklidir. Prim borcunu ödeyemediği için de yüz binlerce insan sosyal güvenlikten yoksun yaşamaktadır. Açlık sınırına dayanmış 1 milyon insan yaşam mücadelesi vermektedir. Ülkemizde işsizlik bu kadar artmış ve halkımız işsizlik batağına saplanmışken AKP hükümeti, yabancıların istihdamını kolaylaştırmak amacıyla 9 Şubat 2015 tarihinde TBMM Başkanlığı’na ‘Yabancı İstihdamı Kanun Tasarısı’nı sunmuştur. Bu tasarı ile sayıları 2 milyona yaklaşan Suriyeli göçmenlerin istihdamı için kolaylıklar sağlanırken, kendi vatandaşlarımız kaderlerine terk edilmektedir.
            Gelin Yaşanabilir Bir Türkiye’yi Elbirliğiyle Kuralım. Yoksulluğun ve işsizliğin yönetilebilir bir şekilde ele alınması, yoksulluğu ve işsizliği ortadan kaldırmaz. Aksine sürekli bir işsizler, dolayısıyla yoksullar ordusu ortaya çıkarır. Yoksulluğun, işsizliğin ortadan kaldırılması sizlere sözümüzdür. Gecelerinde aç yatılmayan, sabahlarına tok kalkılan; üreticilerinin, emekçilerinin ve çiftçilerinin emeklerinin karşılığını aldığı; işsizliğin yenildiği ve işçi ölümlerinin yok edildiği bir Türkiye inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

İŞSİZLİK AKP’NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ SONUCU
tarih Tarih: 16.04.2015, 02:37 okunma Okunma: 993
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales