Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNSANLIĞI SORGULAYAN SORGULATAN TERÖR
İNSANLIĞI SORGULAYAN SORGULATAN TERÖR

                Ankara’nın orta yerinde, ölümün soğuk yüzü yine kalleşçe hortladı.
                  Kızılay’da yolu kesişen,  zamansızca hayattan koparılan canlar…
                Senin canın, benim canım, sizlerin bizlerin canları. Tek ortak noktaları o an orada olmak, oradan geçmek. Sanki zamandan geçer gibi!..
                Orta yerde İnsanlık, sorgulanıyor insanlıkla. Paranoyaklık en üst düzeyde.  Bırakın kendimizi gölgemizden bile korkar olduk. Bir gün bir bakacağız gölgemizi de  çalmışlar. O an bir meydanda patlayan bombanın eşliğinde savuracaklar. İnsanlığın yok oluşunu; el birliği ile her gün bir duvarı örer gibi örerek, yok ediyoruz. Yaşamın kaçıncı seviyesine geçtik artık bilemiyorum. Bize öğretilen yaşam kılavuzunda bunlar yoktu!
                Rüya desem rüya değil, karabasan desem karabasan değil!.. Karabasanın bile kuralları var, ölçüsü var,  karşısındakine göre adaleti var. Şu yaşanılanlara baktığımda kelimenin tek anlamı ile  insanlığın bittiği yer.  Yüreklerde , yüzlerde , nefeslerde korku hatta gölgelerde bile korku!.  “Korku salacaksın ki insanlığa, yapılanı yargılamasın, yaşanılanı sorgulamasın!” denilircesine…  En büyük korku can korkusudur derler. Orta yerlerde kalleşçe bomba patlattıranlar hiç unutmasınlar ki, ölüm korkusu onları da bulacaktır bir gün!  Onlar,  patlattıkları bombanın eşliğinde başarı sandıkları yenilgiyi yaşadıklarının farkındalar mı !... Her yere dağılmış, ölen insan kokusunu, kan kokusunu üzerlerinden, ruhlarında atabilecekler mi?
                Ankara’ da bugün yaşanılan terör olayının artık  son olması dileklerimizle, milletimizin ve tüm İnsanlığın başı sağ olsun!..
                                 Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

İNSANLIĞI SORGULAYAN SORGULATAN TERÖR
tarih Tarih: 13.03.2016, 23:34 okunma Okunma: 1220
Yorumlar
Aynı şeyleri yaşayıp yaşayıp duruyoruz çünkü dün geçen ay Ankara'da patlayan bombayı da, ölen insanlarımızı da unuttuk.Çünkü yine 3 cümle kurup 3. gün dizilere, yarışmalara, futbola döndük. Kendimiz patlayana kadar unutmaya devam edeceğiz.Ah Sevgili Birsen Dinç ölen insan kokusunu kan kokusunu üzerlerinden ve ruhlarından söküp atamayacaklar için bu yazı ne kadar naif ne kadar içten dileklerle dolu...!Belki bu hafta çok farklı bir konuyu işleyecekken tamda bu gün yaşanılan bu vahim olay üzerine kaleme alınan bu yazı hepimizin üzüntülerini endişelerini dile getirmiş Teşekkürler Üzgünüz 13 Mart 2016 takvimin acı bir sayfasıdır
Tarih: 13.03.2016 - 23:46 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Gölgemizi bile çalacaklar...doğru bir tespit...bu ülkede yaşarken ruh sağlığını korumak o kadar güç ki...dün akşam anında yayın yasağı...kanallarda kafa uyuşturucu diziler....canı yanan tüm ailelere içten dilekler sunmaktan ve bir gün bitecek demekten başka çare kalmıyor....
Tarih: 14.03.2016 - 08:39 | Gönderen: Müge akın öztuncer
Bu ateş düştüğü yerleri değilde bütün memleketimizi yakıyor.  Kimi  sınavların stresini atmak isteyen gencecik çocuklar, kimi  yaşam mücadelesinde biryerlere yetişme halinde hepsinin ortak kaderi aynı saat ve anda orda bulunmak... daha kaç insanımız ölecek kana doymayan terörü lanetliyor ve güzel ülkemin başı sağ olsun diyorum.
Tarih: 14.03.2016 - 11:49 | Gönderen: Aysel Aykın
Birsen hanım dile getirdiğiniz endişeleriniz, endişelerimiz!!!Ankara’da olaylı günden beri aralıksız yağmur yağıyor.
Sanki gözyaşları, ağıtlar gökyüzüne ulaştı tekrar bize dönüyor!
İçimiz yanıyor,Mutsuzluğun resmi heryerde!
Güzel Ülkemin başı sağolsun!
Tarih: 14.03.2016 - 14:44 | Gönderen: Perviz Özdündar
Bugün bu acıyı İsantbul'da gene yaşadık.

rüzgar eken fırtına biçer!
Tarih: 19.03.2016 - 16:56 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales