Marmaris Bülten
ANKET - MARMARİS’İN BAŞARISININ NEDENİ? MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNSANLARLA BİRLİKTE ÇEVREYİ DE GÜZELLEŞTİRİYORLAR
İNSANLARLA BİRLİKTE ÇEVREYİ DE GÜZELLEŞTİRİYORLAR

İNSANLARLA BİRLİKTE ÇEVREYİ DE GÜZELLEŞTİRİYORLAR
            Muğla Menteşe merkezli ve Fethiye Marmaris’te de şubeleri bulunan Edissa Estetik ve Güzellik Merkezi; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine sağladığı Çevre desteğiyle, 200 adet çöp kovasını Üniversiteye bağlı Menteşe, Yatağan, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Dalaman ve Fethiye’deki Fakülte ve Yüksekokul  bahçelerine koydu.

            Kişi ve kurum olarak herşeyi devletten beklememek gerektiğine dikkat çeken Edissa Estetik ve Güzellik merkezi Genel Müdürü Ebru Karakuş basına verdiği bilgide; çevre duyarlılığını artırmak ve insanların bir kez daha kontrolsüzce doğaya bıraktıkları atıkların farkına varmaları için böyle bir etkinlik yaptıklarını vurgulayarak;“Çevreye atılan atıkların başında plastik atıklar,  pet şişeler ve çoğunlukla poşetler geliyor.Doğada uzun yıllar bozulmadan kalabilen plastik atıklar, çevre kirliliğine neden olduğu gibi aynı zamanda doğal yaşamda bulunan özellikle kuşlar ve diğer hayvanların ölümüne de yol açabiliyor. 
Yapılan onca uyarılara ve alınan önlemlere rağmen maalesef insanın yaşadığı yere, dünyasına verdiği zararı aynı dünyayı paylaştığı diğer hiçbir canlı vermiyor. Doğru yaşamayı öğrendiğimizde, kurallara uyup yaşam yerimize ve çevremize değer verdiğimizde böyle şeylere  ihtiyaç dahi kalmayacağını düşünüyorum. Sorumsuz ve duyarsız olanlar çevreyi kirletmeye devam ederken, topraktan gelip toprağa gidileceğinin farkında olanlar da, sağlıklı geleceğimizin temiz çevre ile olacağı inancıyla atıkları, çöpleri temizlemeye çalışıyor.

                        Bizler gerek birey gerekse kurum olarak elimizi sürekli taşın altında tutmalıyız. Biz üniversite gençliğini dikkate alarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. İnanıyorum ki geleceğimize yön verecek olan üniversiteli gençlerimiz, çevre duyarlılığını çok daha geniş kitlelere anlatacak, en güzel şekilde aşılayacaktır. Şu an için 200 adet çöp kovasıyla işe başladık. İlerleyen zamanlarda daha farklı etkinliklerimizle Çevre ve Doğa Koruma çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

İNSANLARLA BİRLİKTE ÇEVREYİ DE GÜZELLEŞTİRİYORLAR
tarih Tarih: 26.11.2019, 23:19 okunma Okunma: 7734
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales