Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNSAN HAKLARI SİYASİ OTORİTELERCE GÖRMEZDEN GELİNİYOR
İNSAN HAKLARI SİYASİ OTORİTELERCE GÖRMEZDEN GELİNİYOR

               Yarın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü.
            Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; Anayasal güvence ile korunması gereken insan haklarının, siyasi otoriteler tarafından görmezden gelindiğine dikkat çekti.
            Başkan Gürün mesajında; 1948’de birçok dünya devletinin bir araya gelerek imzaladığı İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, Dünya Tarihi açısından önemli bir tarihtir ve Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanır. O tarihe kadar kıtalar arası veya komşu ülkelerin birçok savaşının yaşandığı, masum insanların acı çektiği dünyamızda birçok ülke, insan hakları,  bireysel, ekonomik, toplumsal özgürlükler için aynı masa etrafında toplanmış ve ortak bir bildirinin altına imza atmıştır. İnsanların doğuştan sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerin anayasal güvence ile korunduğu, bütün insanların din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin eşit sayıldığı bir dünya için önemli bir adım atılmıştır. İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nde alınan kararlar veya Anayasal güvence ile korunması gereken insan hakları,  siyasi otoriteler tarafından görmezden gelinmektedir. Yasalar,  bütün vatandaşlar için eşit uygulanmalıdır. 
            Dünya İnsan Hakları Günü’nde bütün insanların temel hak ve özgürlüklerine saygı duyulduğu, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün var olduğu, kalıcı barışların sağlandığı bir gelecek diler, saygılarımı sunarım.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

İNSAN HAKLARI SİYASİ OTORİTELERCE GÖRMEZDEN GELİNİYOR
tarih Tarih: 09.12.2014, 21:17 okunma Okunma: 908
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales