Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
IĞDIRLI ÇOCUKLARIN GERÇEKLEŞEN RÜYASI
IĞDIRLI ÇOCUKLARIN GERÇEKLEŞEN RÜYASI

IĞDIRLI ÇOCUKLARIN

GERÇEKLEŞEN RÜYASI ...

 Ata Sevgi

            Onlar Türkiye’nin en doğusundan, taa Iğdır’dan 1900 Km. yol geldiler, Marmaris’te doyasıya 1 hafta yaşadılar. 

 
            Onlar tıpkı Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat ve Marmaris’te onları misafir eden Turizmci Kadem Mete’nin de dediği gibi, “Bizim çocuklarımız;  Sure, Zeynep, Pınar, Didem, Esra, Emrah, Mehmet, Büşra, Zeynep, Ferdi, Mahsun… “

            Marmaris Kaymakamlık çalışanı, kimsesiz çocukların gönüllü ağabeyi, yine kendiside yetiştirme yurdunda büyümüş Yaşar Yiğit; bir gün Kaymakam Polat’a derki; “Efendim daha önce birçok yerden kimsesiz çocuklarımızı Marmaris’e davet ettik onları burada misafir ettik. Yine yapabilir miyiz?”

            Bu öneriye sıcak bakan Kaymakam Polat, aile dostları da olan Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı ile görüşür ve Iğdırlı Kardelenler’in Marmaris rüyası gerçekleşir.

            Gönüllü ev sahipliği yapmayı kabul eden İçmeler Siesta Otel İşletmecisi Kadem Mete’nin de katılımıyla, yaşları 7 ile 13 arasında değişen Iğdır Valiliği Hacı Ali Parim Çocuk Yuvası’nda kalan “Bizim Çocuklarımız” 10 Haziran’da Marmaris’e geldiler. 

             Öğretmenleri Sultan Işık ve iki bakıcı anneleriyle birlikte  Marmaris’e gelen Iğdır’ın  Kardelenleri’ni,  Kaymakam A. Serdar Polat’ın eşi Öğretmen Derya Polat karşıladı ve tatil boyunca da  ev sahipliği yaptı.

            Marmaris’te gönüllerince gezen, tekne turuna çıkan, su parkında eğlenen çocuklar unutamayacaklarını söyledikleri tatil sonrası, 16 Haziran Salı günü Iğdır’a geri dönecekler.(AjansSevgi / Marmaris)

IĞDIRLI ÇOCUKLARIN GERÇEKLEŞEN RÜYASI
tarih Tarih: 13.06.2009, 16:31 okunma Okunma: 2891
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales