Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İZMİR KİTAP FUARI'NIN ARDINDAN İKİ İZMİRLİ
İZMİR KİTAP FUARI'NIN ARDINDAN İKİ İZMİRLİ

            19.İzmir Kitap Fuarı’nın ardından; iki güzel yüreğin, aynı zamanda iki İzmirli’nin kalemlerine yer vermek istedim. İzmir ilimiz benim için her zaman farklı ve özel.
            İstanbul Kitap Fuarında, aynı yayınevinin yazarları olarak tanıştığımız İzmir Karaburunlu sevgili Erbil Erbige’ nin “ KANGAL SEGAH & SAKA RAST” adlı eseri,  hayat ve evrenle dostluğu ne güzel anlatıyordu.  Bu kez Yolda Kitap’ tan, 1. Cildi olarak çıkan “ ZEYNEP’LE BAŞBAŞA  Çarşambaydı Gelen “ 
            68 - 78 Kuşağının, günümüz gençliği üzerine belki itirafları belki söyleyip sanıp da söyleyemedikleri. Kim bilir, belki de söylemiş olduklarıydı,  sanırım anlatılmak istenen. Okudukça anlayacağım. Mayıs ayına ne güzel bir armağan Sevgili Erbil Erbige.
1. cilten sonra 2.cilt Perşembe' yi de sabırsızlıkla bekleyip; büyük bir titizlikle okuyacağım.
Yüreğinize sağlık.

            Ve İzmirli ikinci yazarımız henüz 21 yaşında iken kaleme aldığı “MESİH” ile edebiyat dünyamızda. Mesih kitabının yazarı  sevgili Ozan Kırıcı halen 9 Eylül Üniversitesinde öğrenci. Bugün onun kitabını bir solukta bitirdim.
           
Beklenen Mesih üzerine, çok farklı ve ustaca kurgulanmış 21 yaşın tecrübesizliğini bir çırpıda alt etmiş. Bu toyluğuna rağmen; dinleri sorgulayacak kadar gerekli alt yapıdan, mitolojik ve felsefe ile bağlantılarla kendi içselliğinde coşkulu bir sevgi dünyasını, hümanizm ile harmanlayıp gerçekte naif ve kırılgan düşlerinden oldukça büyük bir eser ve iz bırakmış. Kesinlikle gelecek vaad eden bir kalem. Yolu açık olsun.
Yolu açık olsun İzmir’in, İzmirli’nin…
                                                     Yazar Emel Seçen
__________________________ 

MÜŞTERİLERİNİZ SİZE BİZİMLE ULAŞIYOR! Tıklayın
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MUSTERiLERiNiZ_SiZE_BiZiMLE_ULASiYOR/ 

İZMİR KİTAP FUARI'NIN ARDINDAN İKİ İZMİRLİ
tarih Tarih: 02.05.2014, 12:00 okunma Okunma: 1580
Yorumlar
Sevgili Erbil Bey.
Estağfurullah. Sadece gönlümüzün kelamlarına hep birlikte aynalık ediyoruz ki, bana göre yolu sevgiden geçen herkes öyle yada böyle yağmurları bulacaktır. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Lütfetmiş olduğunuz gibi " kaleminiz hiç tükenmesin!" Yeni yeni nice güzel satırlarda, kitaplarda buluşmak dileğiyle. Saygı ve sevgilerimle.
Tarih: 05.05.2014 - 11:56 | Gönderen: emel secen
Emel hanım,çok teşekkürler..çok mahçup oldum..Sizin "Meşk-i Nar" adlı eserinizde bahsettiğiniz gibi,umarım herkes bir gün bir kumru ile gözgöze gelir!..Gözgöze gelsinler de yine sizin Meşk_i Nar'da dediğiniz gibi;Nisan yağmurları boşalsın!.Saygılarımla!..Sağolun..Var olun..
Tarih: 02.05.2014 - 16:19 | Gönderen: Erbil Erbige
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales