Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İZMİR ESNAFI ŞEKERBANK’LA MARMARİS’TE ANLAŞTI
İZMİR ESNAFI ŞEKERBANK’LA MARMARİS’TE ANLAŞTI

 Ata Sevgi

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı etkinliği kapsamında, Şekerbank Yöneticileri ve Ege Bölge Şube Müdürleri, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Oda Başkanları ile Marmaris’te bir araya geldi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) ile  Şekerbank, küçük işletmelerin finansmanında lider banka olma vizyonu doğrultusunda,  “EKO Kredi ve Esnafım Kredisi” İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu  ve Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız ve Ege Bölge Müdürü Selda Curoğlu ile tarafından törenle  imzalandı.

Bugün ( 23 Ekim 2009) Green Nature Hotel’deki törende konuşan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, bankacılık hizmetlerinden yeterince yararlanamayan esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen Şekerbank’ın Esnafım Kredisi’ni “üretimi destekleyen bir kredi” olarak nitelendirdi ve İzmir Ekonomisi’ne katkı sağlayacağını söyledi.

Kredi portföyünün yüzde 75’i KOBİ’lere

Şekerbank'ın İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız da,  Şekerbank kredi portföyünün yüzde 75’ini KOBİ, küçük işletme ve esnaf kredilerinin oluşturduğunu belirterek; “Mikro işletme kredilerinde uzman konumumuz ile, esnafın, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm üreterek reel sektörün gelişmesine ve Türkiye’nin kalkınmasına destek oluyoruz” dedi.

Esnafın milli gelirden aldığı payı desteklemek istediklerine dikkat çeken Yıldız; “Girişimcilerin ve üreticilerin küçük birikimleriyle kurulan 56 yaşında bir banka olarak, iyi ve kötü günde esnafın, küçük işletmelerin yanında olduk. Bugün de üretimi teşvik ederek esnafımızın milli gelirden aldığı payı artırmayı amaçlıyoruz. Banka olarak, bugünün mikro işletmelerini bizimle büyüyecek yarının KOBİ’leri olarak görüyoruz. Dolayısıyla bu kesimin Şekerbank ile büyümesini ve onların bankası olmayı hedefliyoruz. Anadolu Bankacılığı misyonu ile bankamız, küçük işletmelerin finansmanında sektöründe liderliğe yürümektedir. EKO Kredi’yi enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımı, uygun ödeme koşullarıyla desteklemek üzere geliştirdik. EKO Kredi ile bir yandan Türkiye’nin enerji kaynaklarını bir yandan da aile ve işletme bütçelerini koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Şekerbank’ın ‘Anadolu Bankacılığı’ misyonu doğrultusunda, hedef müşteri segmentlerimize uygun olarak, tarım, bireysel ve ticari olarak çeşitlendirilen EKO Kredi, bu müşteri segmentlerinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı ve ödeme koşulları da bu çerçevede hazırlandı.” dedi.

Yapılan anlaşmaya göre; Esnafım Kredisi, 60 aya varan farklı vade uygulamalarıyla, 30 bin TL’ye kadar kredi kullanma fırsatı yaratırken, birçok şubede 5 bin TL'ye kadar kefilsiz başvuru imkanıda veriyor.

Binalarda Enerji Verimliliği Kredileri (Bireyler, Apartmanlar, İşletmeler, Sanayiciler için), Yalıtım Kredisi, Güneş Enerjisi Kredisi, Doğalgaza Geçiş Kredisi, A Sınıfı Elektrikli Cihaz Kredisi, Verimli Aydınlatma Kredisi, Verimli Isıtma Kredisi, Ev Geliştirme-Çevre Düzenleme,  Mutfak-Banyo Yapımı, Kombi-Termosifon-Klima, Pencere-Kapı Sistemleri, Yer döşemeleri (Parke, fayans vb.), Yapı Malzemeleri, Boya & Badana, Bahçe Düzenleme ve Damla Sulama, Yenilenebilir Enerji Kredisi (Bireyler, Apartmanlar, İşletmeler, Sanayiciler için), Güneş,  Rüzgar, Hidrolik, Jeotermal, Biyogaz, Biyokütle, Dalga, Akıntı, Gelgit, Alternatif Enerji Kredisi (Bireyler, İşletmeler, Sanayiciler için),  Elektrikli Oto/Araçlar, Alternatif Enerji Türlerinin Kullanımı, Atık Yönetim Kredisi (İşletmeler, Sanayiciler için) ve Modern Sulama Ekipmanları Kredisi (Tarımla Uğraşanlar için) EKO Kredi paketi kapsamında yer alıyor. (AjansSevgi / Marmaris)

İZMİR ESNAFI ŞEKERBANK’LA MARMARİS’TE ANLAŞTI
tarih Tarih: 23.10.2009, 18:29 okunma Okunma: 2153
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales