Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
IŞIK TUTANLARDA KONUK VEDAT SAKMAN
IŞIK TUTANLARDA KONUK VEDAT SAKMAN

IŞIK TUTANLARDA KONUK VEDAT SAKMAN

Beşiktaş Belediyesi tarafından dört sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları çerçevesinde gerçekleştirilen “Işık Tutanlar” etkinliği, 19 Ocak 2009 Pazartesi Vedat Sakman’ı, 26 Ocak Pazartesi akşamı  da Aydın Boysan’ı konuk edecek.

Besteleri, düzenlemeleri, gitarı ve yorumuyla dünden beslenen bugünün müziğini yaratan, ezgileriyle dünyamıza ışık tutan müziğin çağdaş ozanı Vedat Sakman, etkinliğin 19 Ocak Pazartesi akşamki konuğu olacak. Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve moderatörlüğünü üstlendiği “Ustalara Saygı-Işık Tutanlar” toplantısı, saat 20.00’den itibaren Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) takip edilebilecek.

Vedat Sakman’ın birçok sevilen ezgiyi yarattığı gitarıyla birlikte sahneye çıkacağı ve konuklara doğaçlama olarak eşlik edeceği etkinliğe birçok müzisyen katılacak. Grup Gündoğarken (Burhan ve Gökhan Şeşen), Cahit Berkay, Emin İgüs, Emrah Karaca, Gülcan - Murat ikilisi, Güven Erkin Erkal, Nükhet Duru, Pınar Seli Öztürk, Serdar Şensezgin, Vokaliz Grubu (Atakan Güçlü Yörük, Cengiz Ünal, Gökçer Alp, Kerem Seven, Tolga Gülen), Yasemin Göksu ve Vedat Sakman’ın sahne çalışmalarını birlikte yaptığı Grup ARTniyet (Bülent Tekelioğlu, Çağdaş Özmen, İmge Mıngıroğlu, Mustafa Coşkun, Uğur Akyürek) ustanın sevilen çalışmalarını ve ona hediye edecekleri şarkıları seslendirecek.

Attilâ İlhan’ın “Ayrılık da Sevdaya Dahil”i, Behçet Necatigil’in “Sevgilerde”si ve Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “İstanbul”u gibi şiirimizin unutulmaz örneklerine yaptığı besteler dillerden düşmeyen Vedat Sakman için hazırlanan “Ustalara Saygı - Işık Tutanlar” gecesinde, başrollerden biri de şiirin olacak. Tiyatro sanatçıları Hümay Güldağ ve Selçuk Yöntem, Vedat Sakman’ın şiirlerini yorumlayarak, etkinliğe bir boyut daha katacaklar.

Gecede, medya mensuplarından gittiği kaportacıya, müzik eleştirmenlerinden tiyatroculara uzanan geniş bir çizgiye dağılan dostları, Vedat Sakman’ı konuklara yakından tanıtacak. “Ustalara Saygı-Işık Tutanlar”a Ataol Behramoğlu, Atilla Birkiye, kaportacısı Bahri usta, Burak Sergen, Bülent Denli, Cezmi Ersöz, Deniz Durukan, Kamil Masaracı, Naim Dilmener, Nazım Alpman, Nebil Özgentürk ve Zeki Alasya konuşmacı olarak katılacak. Etkinlikte, Vedat Sakman’ın torunuyla birlikte oynadığı “Cennet” klibi de sanatseverlere sunulacak. (AjansSevgi)

 

Etkinlik: “Ustalara Saygı - Işık Tutanlar” Toplantısı- Vedat Sakman

19 Ocak 2009 Pazartesi Saat: 20.00

Bilgi için: Faruk Şüyün: 0 533 468 30 63

Melih Cevdet Anday Sahnesi  

(Akatlar Kültür Merkezi): 0 212 351 93 84

 Beşiktaş / İstanbul

 

 

 

IŞIK TUTANLARDA KONUK VEDAT SAKMAN
tarih Tarih: 17.01.2009, 02:00 okunma Okunma: 2101
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales