Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İŞ GÜCÜ AÇIĞI ANKETLE SORGULANIYOR
İŞ GÜCÜ AÇIĞI ANKETLE SORGULANIYOR

İŞ GÜCÜ AÇIĞI ANKETLE SORGULANIYOR

Türkiye İş Kurumu’nca, sivil toplum kuruluşlarına yönelik, “2008 Yılı İşgücü Piyasaları Anketi “ uygulaması başlatıldı.

            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak imzasıyla; kaymakamlıklara, Muğla Üniversitesi’ne, ticaret odalarına, esnaf odaları başkanlıklarına ve diğer meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle, kamu ve özel kuruluşlarına, yerel gazete ve televizyon temsilcilerine gönderilen genelgede, “2008 Yılı İşgücü Piyasası Bilgileri Anketi”nin doldurulacağı belirtildi.

            Anketin, çeşitli sektörlerdeki işgücü açığının belirlenmesi, işgücü ve mesleki eğitimli istihdam ve mesleki eğitim politikalarının belirlenmesi bakımından büyük önem taşıdığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce, “İşgücü Piyasası Bilgileri Soru Kağıdı”nın bir yazılım programı çerçevesinde elektronik anket haline getirildiği açıklandı. http://anket.iskur.gov.tr  adresine girilerek doldurulabilinecek anketin, tüm kuruluşlarca 20 Kasım 2008 tarihine kadar doldurularak, kurumların Web sayfalarında konu ile ilgili bilgi verilmesi isteniyor.

            Genelgede, sivil toplum kuruluşlarının da, kendi üyelerine bu anketin doldurulmasını sağlamaları gerektiği belirtiliyor ve ayrıca; bilgilerin istatistiksel amaçla kullanılacağına, vergi, sigorta gibi konularla hiçbir ilgisinin bulunmadığı vurgulanıyor. (AjansSevgi)

İŞ GÜCÜ AÇIĞI ANKETLE SORGULANIYOR
tarih Tarih: 06.11.2008, 02:34 okunma Okunma: 1894
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales