Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İSTİKLAL MARŞININ 87.YILINA ADT DAMGASI...
İSTİKLAL MARŞININ 87.YILINA ADT DAMGASI...

             İSTİKLAL MARŞININ 87.YILINA ADT DAMGASI…

            
 Ata Sevgi - Ahmet Keskin / Marmaris

            Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MSHMYO)  Atatürkçü Düşünce Topluluğu(ADT) , Şair Mehmet Akif Ersoy’ un yazdığı İstiklal Marşımız’ ın kabul edilişinin 87. yılını düzenlediği bir programla kutladı ve Şair Mehmet Akif Ersoy’u da andı.

            Okul öğrencisi ve ADT Üyesi Derya Yılmaz’ın sunduğu, Okul öğrencileri Banu Alkan, Süheyla Kaman, Mehmet Ali Bakar, Kenan Katırcı ‘nın  şiir ve söyleşilerle zenginleştirdiği programda Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Fikret Karademir de hazır bulundu.

 Bu gün (12 Mart 2008) öğrenci ve öğretmenlerden yaklaşık 90 kişinin katıldığı programda, ADT Başkanı Tolga Özdemir yaptığı konuşmada;   İstiklal Marşı, özlü dizeleriyle Türk Ulusu’nun, yurt ve bayrak sevgisini, özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlık tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Kurtuluş Savaşı, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk Milletinin, Atatürk önderliğinde, özveriyle başarıya ulaştırdığı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. Kurtuluş Savaşı ile yalnızca vatan toprakları kurtarılmamış aynı zamanda, yeni özgür ve bağımsız bir devletin, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de atılmıştır.
            Yüce bir millet ve onun şanlı mensupları olarak, bayrağımızı dimdik ayakta tutmak ve onu ebediyen dalgalandırmak için, her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde olmamız, vatan toprağı üzerinde oynanan oyunlara karşı son derece uyanık olmamız gerekmektedir.            

İstiklal Marşı’nda ortaya konan inanç ve güven, bugün de ihtiyacımız olan manevi atmosferi yansıtmaktadır. İstiklal Marşımızda en veciz şekliyle ifade edilen mesajlar, günümüzde de sadece manevi dünyamızı aydınlatmakla kalmamakta aynı zamanda geleceğimize de ışık tutmaktadır.

O zor günlerde yaşadığımız sıkıntıları unutmamalı şu rahat günlerimizin kıymetini bilip devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmalıyız. Allah milletimize bir daha milli marş yazmayı nasip etmesin!” dedi.

        İstiklal Marşı’nın tamamını akıcı bir dille, ezberden coşkuyla okuyan Süheyla Kaman, dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. (AjansSevgi)
İSTİKLAL MARŞININ 87.YILINA ADT DAMGASI...
tarih Tarih: 12.03.2008, 18:42 okunma Okunma: 1811
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales